NY Home
A.net/NY
ArmoryTrack.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
March 5th 2023 Staten Island, New York, United States
Report
Block
5 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
History for 2015 Feb 28th
Results
Video
News
Photos
2023
1
2020
1
3
263
2019
1
1
2018
1
3
316
2017
1
1
2016
1
1
242
2015
1
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2
2012
1
1
1
2011
1
1
2010
2
2009
1
1
2008
Media for 2015
Videos (
1
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2015 Results - New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Feb 23rd 2015, 4:30pm
Attending groups
RunnerSpace.com/HighSchool
Matawan Reg High Track & Field and Cross Country - Aberdeen, New Jersey
Ocean Twp High Track & Field and Cross Country - Oakhurst, New Jersey
River Dell Regional H S Track & Field and Cross Country - Oradell, New Jersey
Voorhees High Track & Field and Cross Country - Glen Gardner, New Jersey
ST. ROSE
Christian Brothers Academy Track & Field and Cross Country - Lincroft, New Jersey
Hasbrouck Heights High Track & Field and Cross Country - Hasbrouck Heights, New Jersey
Morris Catholic High School Track & Field and Cross Country - Denville, New Jersey
Pennsauken High Track & Field and Cross Country - Pennsauken, New Jersey
Shawnee High School Track & Field and Cross Country - Medford, New Jersey
West Orange High Track & Field and Cross Country - West Orange, New Jersey
Allentown High Track & Field and Cross Country - Allentown, New Jersey
East Orange Campus 9 Track & Field and Cross Country - East Orange, New Jersey
Immaculate Heart Academy Track & Field and Cross Country - Washington Township, New Jersey
Newton High Track & Field and Cross Country - Newton, New Jersey
Ramapo High Track & Field and Cross Country - Franklin Lakes, New Jersey
Teaneck Sr High Track & Field and Cross Country - Teaneck, New Jersey
Wwindsor-plainsboro South Track & Field and Cross Country - Princeton Junction, New Jersey
Brick Twp Memorial High Track & Field and Cross Country - Brick, New Jersey
Gill St Bernard S School Track & Field and Cross Country - Gladstone, New Jersey
Lakewood High Track & Field and Cross Country - Lakewood, New Jersey
Mater Dei High School Track & Field and Cross Country - New Monmouth, New Jersey
Old Bridge High School Track & Field and Cross Country - Matawan, New Jersey
Robbinsville High School Track & Field and Cross Country - Robbinsville, New Jersey
Wallkill Valley Reg H S Track & Field and Cross Country - Hamburg, New Jersey
UNION CATHOLIC
Cinnaminson High School Track & Field and Cross Country - Cinnaminson, New Jersey
Hawthorne High Track & Field and Cross Country - Hawthorne, New Jersey
Morris Hills High Track & Field and Cross Country - Rockaway, New Jersey
Pinelands Reg Jr High Sch Track & Field and Cross Country - Tuckerton, New Jersey
Shore Reg High Track & Field and Cross Country - West Long Branch, New Jersey
Westfield Senior High Track & Field and Cross Country - Westfield, New Jersey
Arthur L. Johnson H S Track & Field and Cross Country - Clark, New Jersey
Eastern Christian School Track & Field and Cross Country - North Haledon, New Jersey
Indian Hills High Track & Field and Cross Country - Oakland, New Jersey
Lenape High School Track & Field and Cross Country - Medford, New Jersey
North Arlington High Track & Field and Cross Country - North Arlington, New Jersey
Ramsey High Track & Field and Cross Country - Ramsey, New Jersey
Tenafly High Track & Field and Cross Country - Tenafly, New Jersey
East Brunswick High School
Burlington Twp High Track & Field and Cross Country - Burlington, New Jersey
Glassboro High Track & Field and Cross Country - Glassboro, New Jersey
Memorial High Track & Field and Cross Country - Millville, New Jersey
Oratory Preparatory School Track & Field and Cross Country - Summit, New Jersey
Roselle Catholic High School Track & Field and Cross Country - Roselle, New Jersey
War Memorial High Track & Field and Cross Country - Parlin, New Jersey
VILLA WALSH
Clearview Reg High Sch Track & Field and Cross Country - Mullica Hill, New Jersey
High Point Regional H S Track & Field and Cross Country - Sussex, New Jersey
Morris Knolls High Track & Field and Cross Country - Rockaway, New Jersey
Piscataway Twp High Track & Field and Cross Country - Piscataway, New Jersey
South Brunswick High School Track & Field and Cross Country - Monmouth Junction, New Jersey
Westwood Junior/senior Hs Track & Field and Cross Country - Washington Township, New Jersey
Arthur P Schalick H S Track & Field and Cross Country - Pittsgrove, New Jersey
Eastern Intermediate H S Track & Field and Cross Country - Voorhees, New Jersey
J P Stevens High Track & Field and Cross Country - Edison, New Jersey
Linden High Track & Field and Cross Country - Linden, New Jersey
North Brunswick Twp High Track & Field and Cross Country - North Brunswick, New Jersey
Rancocas Valley Regional High School Track & Field and Cross Country - Mount Holly, New Jersey
Timber Creek High Track & Field and Cross Country - Erial, New Jersey
Manchester Township H.S.
Butler High Track & Field and Cross Country - Butler, New Jersey
Glen Rock High Track & Field and Cross Country - Glen Rock, New Jersey
Memorial High Track & Field and Cross Country - West New York, New Jersey
Palmyra High Track & Field and Cross Country - Palmyra, New Jersey
Roxbury High Track & Field and Cross Country - Succasunna, New Jersey
Washington Twp High School Track and Field and Cross Country - Sewell, New Jersey
VINELAND
Colts Neck High School Track & Field and Cross Country - Colts Neck, New Jersey
Highland High Track & Field and Cross Country - Blackwood, New Jersey
Morristown High Track & Field and Cross Country - Morristown, New Jersey
Pitman High Track & Field and Cross Country - Pitman, New Jersey
Spotswood High Track & Field and Cross Country - Spotswood, New Jersey
Whippany Park High Track & Field and Cross Country - Whippany, New Jersey
Atlantic City High Track & Field and Cross Country - Atlantic City, New Jersey
Eastside High Track & Field and Cross Country - Paterson, New Jersey
Jackson Liberty High Track & Field and Cross Country - Jackson, New Jersey
Livingston Sr. High Track & Field and Cross Country - Livingston, New Jersey
North Hunterdon Reg High Track & Field and Cross Country - Annandale, New Jersey
Randolph High Track & Field and Cross Country - Randolph, New Jersey
Toms River High East Track & Field and Cross Country - Toms River, New Jersey
DEPAUL
Camden Catholic High School Track & Field and Cross Country - Cherry Hill, New Jersey
Governor Livingston H S Track & Field and Cross Country - Berkeley Heights, New Jersey
Metuchen High Track & Field and Cross Country - Metuchen, New Jersey
Paramus Catholic High School Track & Field and Cross Country - Paramus, New Jersey
Rumson Fair Haven Reg H Track & Field and Cross Country - Rumson, New Jersey
Wayne Hills High Track & Field and Cross Country - Wayne, New Jersey
Bishop Eustace Preparatory School Track and Field and Cross Country - Pennsauken, New Jersey
Columbia High School Track & Field and Cross Country - Maplewood, New Jersey
Hillsborough High School Track & Field and Cross Country - Hillsborough, New Jersey
Mt. Olive High Track & Field and Cross Country - Flanders, New Jersey
Pleasantville H S Track & Field and Cross Country - Pleasantville, New Jersey
St Augustine Preparatory School Track & Field and Cross Country - Richland, New Jersey
Williamstown High Track & Field and Cross Country - Williamstown, New Jersey
Audubon High Track & Field and Cross Country - Audubon, New Jersey
Egg Harbor Township High School Track & Field and Cross Country - Egg Harbor Township, New Jersey
Jackson Memorial High Track & Field and Cross Country - Jackson, New Jersey
Lower Cape May Reg High Track & Field and Cross Country - Cape May, New Jersey
North Star Acad. Cs Of Newark Track & Field and Cross Country - Newark, New Jersey
Raritan High School Track & Field and Cross Country - Hazlet, New Jersey
Toms River High North Track & Field and Cross Country - Toms River, New Jersey
Kent Place School Track and Field and Cross Country - Summit, New Jersey
Camden High Track & Field and Cross Country - Camden, New Jersey
Hackensack High Track & Field and Cross Country - Hackensack, New Jersey
Middletown H S North Track & Field and Cross Country - Middletown, New Jersey
Parsippany High Track & Field and Cross Country - Parsippany, New Jersey
Rutherford High Track & Field and Cross Country - Rutherford, New Jersey
Wayne Valley High Track & Field and Cross Country - Wayne, New Jersey
Essex County Vocational Tech School Track and Field and Cross Country - Newark, New Jersey
RunnerSpace.com/NJ
Cranford Sr High Track & Field and Cross Country - Cranford, New Jersey
Holmdel High School Track & Field and Cross Country - Holmdel, New Jersey
N Valley Reg H Demarest Track & Field and Cross Country - Demarest, New Jersey
Point Pleasant High Track & Field and Cross Country - Point Pleasant Beach, New Jersey
St Dominic Academy Track & Field and Cross Country - Jersey City, New Jersey
Willingboro High Track & Field and Cross Country - Willingboro, New Jersey
Barnegat High School Track & Field and Cross Country - Barnegat, New Jersey
Elizabeth High Track & Field and Cross Country - Elizabeth, New Jersey
Jefferson Twp H Track & Field and Cross Country - Oak Ridge, New Jersey
Madison High Track & Field and Cross Country - Madison, New Jersey
Northern Highlands Reg H Track & Field and Cross Country - Allendale, New Jersey
Red Bank Catholic High School Track & Field and Cross Country - Red Bank, New Jersey
Toms River High South Track & Field and Cross Country - Toms River, New Jersey
MONSIGNOR. DONOVAN
Cardinal Mccarrick High School Track & Field and Cross Country - South Amboy, New Jersey
Haddon Heights Jr-sr Hs Track & Field and Cross Country - Haddon Heights, New Jersey
Middletown High School South Track & Field and Cross Country - Middletown, New Jersey
Pascack Hills High Track & Field and Cross Country - Montvale, New Jersey
Saddle Brook Mid/high Sch Track & Field and Cross Country - Saddle Brook, New Jersey
Weequahic Track & Field and Cross Country - Newark, New Jersey
Trinity Hall Track and Field and Cross Country - Leonardo, Jew Jersey
Delsea Regional High School Track & Field and Cross Country - Franklinville, NJ
Delbarton School Track & Field and Cross Country - Morristown, New Jersey
Holy Cross High School Track & Field and Cross Country - Delran, New Jersey
N Valley Reg H Old Tappan Track & Field and Cross Country - Old Tappan, New Jersey
Pompton Lakes High Track & Field and Cross Country - Pompton Lakes, New Jersey
St John Vianney Regional High School Track & Field and Cross Country - Holmdel, New Jersey
Winslow Twp High School Track & Field and Cross Country - Atco, New Jersey
Benedictine Academy Track & Field and Cross Country - Elizabeth, New Jersey
Emerson Jr Sr High Track & Field and Cross Country - Emerson, New Jersey
John F Kennedy Mem H Track & Field and Cross Country - Iselin, New Jersey
Mahwah High School Track & Field and Cross Country - Mahwah, New Jersey
Notre Dame High School Track & Field and Cross Country - Lawrenceville, New Jersey
Red Bank Reg High Track & Field and Cross Country - Little Silver, New Jersey
Trenton Central High Track & Field and Cross Country - Trenton, New Jersey
MONTCLAIR KIMBERLEY
Central Track & Field and Cross Country - Newark, New Jersey
Haddon Twp High Track & Field and Cross Country - Westmont, New Jersey
Millburn Sr High Track & Field and Cross Country - Millburn, New Jersey
Pascack Valley High Track & Field and Cross Country - Hillsdale, New Jersey
Scotch Plains Fanwood Hs Track & Field and Cross Country - Scotch Plains, New Jersey
West Deptford High Track & Field and Cross Country - Westville, New Jersey
JBAC Timers - Toms River - NJ - Timing Company
Abraham Clark High Track & Field and Cross Country - Roselle, New Jersey
Deptford Twp High Track & Field and Cross Country - Deptford, New Jersey
Holy Spirit High School Track & Field and Cross Country - Absecon, New Jersey
N Warren Reg High School Track & Field and Cross Country - Blairstown, New Jersey
Pope John Xxiii High School Track & Field and Cross Country - Sparta, New Jersey
St Joseph High School Track & Field and Cross Country - Metuchen, New Jersey
Woodbridge High Track & Field and Cross Country - Woodbridge, New Jersey
Bergen Catholic High School Track & Field and Cross Country - Oradell, New Jersey
Ewing High Track & Field and Cross Country - Ewing, New Jersey
John F. Kennedy High Track & Field and Cross Country - Paterson, New Jersey
Mainland Reg H S Track & Field and Cross Country - Linwood, New Jersey
Oak Knoll School Of The Holy Child Track & Field and Cross Country - Summit, New Jersey
Ridge High Track & Field and Cross Country - Basking Ridge, New Jersey
Union Senior High Track & Field and Cross Country - Union, New Jersey
NORTHERN BURLINGTON
Chatham High Track & Field and Cross Country - Chatham, New Jersey
Haddonfield Memorial High Track & Field and Cross Country - Haddonfield, New Jersey
Monroe Twp High Track & Field and Cross Country - Monroe Township, New Jersey
Paul Vi High School Track & Field and Cross Country - Haddonfield, New Jersey
Secaucus High Track & Field and Cross Country - Secaucus, New Jersey
West Essex Jr. High Track & Field and Cross Country - North Caldwell, New Jersey
Southern Regional High School Track & Field and Cross Country - Manahawkin, NJ
Don Bosco Prep High School Track & Field and Cross Country - Ramsey, New Jersey
Howell High Track & Field and Cross Country - Farmingdale, New Jersey
Neptune High School Track & Field and Cross Country - Neptune, New Jersey
Princeton High Track & Field and Cross Country - Princeton, New Jersey
St Joseph Regional High School Track & Field and Cross Country - Hammonton, New Jersey
Woodbury Jr-sr High Track & Field and Cross Country - Woodbury, New Jersey
Bernards High Track & Field and Cross Country - Bernardsville, New Jersey
Fair Lawn High Track & Field and Cross Country - Fair Lawn, New Jersey
Jonathan Dayton High Sch Track & Field and Cross Country - Springfield, New Jersey
Malcolm X Shabazz High Track & Field and Cross Country - Newark, New Jersey
Oakcrest H S Track & Field and Cross Country - Mays Landing, New Jersey
Ridgefield Park Jr Sr Hs Track & Field and Cross Country - Ridgefield Park, New Jersey
Vernon Twp High Track & Field and Cross Country - Vernon, New Jersey
PASSAIC CO VT
Cherokee High School Track & Field and Cross Country - Marlton, New Jersey
Hamilton North-nottingham Track & Field and Cross Country - Trenton, New Jersey
Montclair High Track & Field and Cross Country - Montclair, New Jersey
Pemberton Twp High Track & Field and Cross Country - Pemberton, New Jersey
Seneca High School Track & Field and Cross Country - Tabernacle, New Jersey
West Milford High Track & Field and Cross Country - West Milford, New Jersey
Absegami H S Track & Field and Cross Country - Galloway, New Jersey
Dr Ronald Mc Nair Acad Hs Track & Field and Cross Country - Jersey City, New Jersey
Hudson Catholic Regional High School Track & Field and Cross Country - Jersey City, New Jersey
New Brunswick High Track & Field and Cross Country - New Brunswick, New Jersey
Queen Of Peace High School Track & Field and Cross Country - North Arlington, New Jersey
Sterling High School Track & Field and Cross Country - Somerdale, New Jersey
Woodstown High Track & Field and Cross Country - Woodstown, New Jersey
Bishop George Ahr High School Track & Field and Cross Country - Edison, New Jersey
Franklin Twp High Track & Field and Cross Country - Somerset, New Jersey
Kingsway Reg High Track & Field and Cross Country - Woolwich Township, New Jersey
Marlboro High Track & Field and Cross Country - Marlboro, New Jersey
Ocean City High Track & Field and Cross Country - Ocean City, New Jersey
Ridgewood High School Track & Field and Cross Country - Ridgewood, New Jersey
Verona High Track & Field and Cross Country - Verona, New Jersey
PINGRY
Cherry Hill High - East Track & Field and Cross Country - Cherry Hill, New Jersey
Hamilton West-watson Track & Field and Cross Country - Hamilton, New Jersey
Montgomery High Track & Field and Cross Country - Skillman, New Jersey
Penns Grove High Track & Field and Cross Country - Carneys Point, New Jersey
Seton Hall Preparatory School Track & Field and Cross Country - West Orange, New Jersey
West Morris Mendham High Track & Field and Cross Country - Mendham, New Jersey
Academy Of The Holy Angels Track & Field and Cross Country - Demarest, New Jersey
Dwight-englewood School Track & Field and Cross Country - Englewood, New Jersey
Hunterdon Central High Track & Field and Cross Country - Flemington, New Jersey
New Providence High Track & Field and Cross Country - New Providence, New Jersey
Rahway High Track & Field and Cross Country - Rahway, New Jersey
Summit Sr High Track & Field and Cross Country - Summit, New Jersey
Wwindsor-plainsboro North Track & Field and Cross Country - Plainsboro, New Jersey
Bloomfield High Track & Field and Cross Country - Bloomfield, New Jersey
Freehold Twp High Track & Field and Cross Country - Freehold, New Jersey
Lakeland Reg H Track & Field and Cross Country - Wanaque, New Jersey
Invited groups
2015
New Jersey NJSIAA Indoor State Championships
Meet of Champions
2015 Results - New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 23rd 2015, 4:30pm
New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
- Feb 28, 2015
Toms River, NJ, US
Timing/Results by:
JBAC Timers - Toms River - NJ - Timing Compan
« Filter Results by Team: »
A.L. Johnson
Abraham Clark
Absegami
Academy Of The Holy Angels
Allentown
Arthur P Schalick
Atlantic City
Audubon
Barnegat
BENEDICTINE ACADEMY
Bergen Catholic
Bernards
Bishop Ahr
Bishop Eustace Prep
Bloomfield
Brick Memorial
Burlington Township
Butler
Camden
Camden Catholic
Cardinal McCarrick
Central Newark
Chatham
Cherokee
Cherry Hill East
Christian Brothers Acad
Cinnaminson
Clearview Regional
Colts Neck
Columbia
Cranford
Delbarton
Delsea
DePaul
Deptford Township
Don Bosco Prep
Dwight-Englewood
East Brunswick
East Orange Campus
Eastern Christian
Eastern Senior
Eastside (Paterson)
Egg Harbor Township
Elizabeth
Emerson
Essex County VoTech
Ewing
Fair Lawn
Franklin
Freehold Township
Gill Saint Bernards
Glassboro
Glen Rock
Governor Livingston
Hackensack
Haddon Heights
Haddon Township
Haddonfield Memorial
Hamilton - West
Hamilton North - Nottingham
Hasbrouck Heights
HAWTHORNE
High Point Regional
Highland Regional
Hillsborough
Holmdel
Holy Cross
Holy Spirit
Howell
Hudson Catholic
Hunterdon Central
Immaculate Heart
Indian Hills
Jackson Liberty
Jackson Memorial
Jefferson Township
John F Kennedy (Iselin)
John F Kennedy (Paterson)
John P Stevens
Jonathan Dayton
Kent Place
Kingsway Regional
Lakeland Regional
Lakewood
Lenape
Linden
Livingston
Lower Cape May Regional
M X Shabazz
Madison-Boro
Mahwah
Mainland Regional
Manchester Township
Marlboro
Matawan Regional
Mater Dei
McNair Academic
Memorial
Metuchen
Middletown North
Middletown South
Millburn
Millville Senior
Monroe Township
Monsignor Donovan
Montclair
Montclair Kimberley
Montgomery
Morris Catholic
Morris Hills
Morris Knolls
Morristown
Mt Olive
Neptune
New Brunswick
New Providence
Newton
NORTH ARLINGTON
North Brunswick Township
North Hunterdon
North Warren Reg
Northern Burlington Regional
Northern Highlands
Northern Valley-Demarest
Northern Valley-Old Tappan
Notre Dame
Oak Knoll
Oakcrest
Ocean City
Ocean Township
Old Bridge
Oratory Prep
Palmyra
Paramus Catholic
Parsippany
Pascack Hills
Pascack Valley
Passaic Co Technical Institute
Paul VI
Pemberton
Penns Grove
Pennsauken
Pinelands Regional
Pingry
Piscataway
Pitman
Pleasantville
Point Pleasant Boro
Pompton Lakes
Pope John XXIII
Princeton
Queen Of Peace
Rahway
Ramapo
Ramsey
Rancocas Valley Reg
Randolph
Raritan
Red Bank Catholic
Red Bank Regional
Ridge
Ridgefield Park
Ridgewood
River Dell Regional
Robbinsville
Roselle Catholic
Roxbury
Rumson-Fair Haven Regional
Rutherford
Saddle Brook
Sayreville War Memorial
Scotch Plains-Fanwood
Secaucus
Seneca
Seton Hall Prep
Shawnee
Shore Regional
South Brunswick
Southern Regional
Spotswood
St Augustine Prep
St Dominic Acad
St John Vianney
St Joseph
St Joseph's
St Rose
Sterling
Summit
Teaneck
Tenafly
Timber Creek
Toms River East
Toms River North
Toms River South
Trenton Central
Trinity Hall
Union
Union Catholic Reg
Vernon Township
Verona
Villa Walsh Academy
Vineland
Voorhees
Wallkill Valley Reg
Washington Township
Wayne Hills
Wayne Valley
Weequahic
West Deptford
West Essex Regional
West Milford
West Morris Mendham
West Orange
West Windsor-Plainsboro North
West Windsor-Plainsboro South
Westfield
Westwood Regional Sr
Whippany Park
Williamstown
Willingboro
Winslow Township
Woobury
Woodbridge
Woodstown
Men:
55m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x400m
|
Shot
|
HJ
|
PV
Women:
55m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x400m
|
Shot
|
HJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Caleb
12
St Joseph
06.48
nwi
1
2
Chais, Hill
12
Highland Regiona
06.56
nwi
1
3
Wickwire, Paul
11
Barnegat
06.61
nwi
1
4
Morgan, Marvin
10
Neptune
06.61
nwi
1
5
Lindo, Akeem
9
East Orange Camp
06.62
nwi
1
6
Horne, Salaam
11
St Joseph
06.62
nwi
1
7
Suggs, Elijah
12
South Brunswick
06.63
nwi
1
8
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
06.76
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
06.52
nwi
1
2
Williams, Caleb
12
St Joseph
06.53
nwi
5
3
Suggs, Elijah
12
South Brunswick
06.54
nwi
5
4
Chais, Hill
12
Highland Regiona
06.56
nwi
4
5
Horne, Salaam
11
St Joseph
06.57
nwi
1
6
Morgan, Marvin
10
Neptune
06.58
nwi
1
7
Wickwire, Paul
11
Barnegat
06.60
nwi
1
7
Lindo, Akeem
9
East Orange Camp
06.60
nwi
3
9
Ellerson, Kyle
12
Bergen Catholic
06.61
nwi
2
10
Jr, Martin Booker
10
Pennsauken
06.65
nwi
3
11
Jackson, Tyrell
11
Neptune
06.66
nwi
2
12
Crosse, Clayton
9
Washington Towns
06.67
nwi
5
13
Coleman, Jermaine
12
Kingsway Regiona
06.68
nwi
4
14
Vogt, Will
12
Ridge
06.68
nwi
2
15
Johnson, Juwan
12
Glassboro
06.69
nwi
4
16
Preto, Matt
11
Haddon Heights
06.70
nwi
2
17
Mitchell, Jamique
12
Central Newark
06.70
nwi
4
18
Hollis, Hurbert
11
Winslow Township
06.72
nwi
3
19
Dobbins, Cameron
12
Williamstown
06.72
nwi
2
20
Lienhardt, James
12
Randolph
06.73
nwi
1
21
Walier, Steve
11
Holmdel
06.73
nwi
3
22
Massey, Ibrahim
11
Haddon Heights
06.74
nwi
5
23
Gibson, Trae
11
Winslow Township
06.74
nwi
3
24
Tucker, Davon
12
Sterling
06.75
nwi
2
25
Diodonet, Saint Jacob
12
West Milford
06.76
nwi
1
26
Green, Stanley
Holy Cross
06.78
nwi
1
27
Williams, Khalil
12
Camden
06.79
nwi
3
28
Pugh, Roy
12
M X Shabazz
06.79
nwi
5
29
Lucien, Roldy
12
Union
06.80
nwi
4
30
Johnson, Malik
12
Camden Catholic
06.80
nwi
5
31
Rosato, Carmine
11
Monsignor Donova
06.80
nwi
2
32
Neblett, Abdul-Hassan
12
Paramus Catholic
06.81
nwi
5
33
Gorospe, Jayner
11
Morris Catholic
06.82
nwi
3
34
Awari, Ali
12
HAWTHORNE
06.82
nwi
2
35
Jackson, Muta
12
M X Shabazz
06.82
nwi
1
36
Haughton, Eashwayne
12
Ewing
06.86
nwi
4
37
Kenny, Brendan
12
Delbarton
06.89
nwi
3
38
Wilson, Tari
12
Rahway
06.89
nwi
4
39
Decker, Khashawn
10
Hudson Catholic
07.15
nwi
4
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pierce, Sterling
12
Rancocas Valley
22.20
nwi
4
2
Haines, Nasir
12
Freehold Townshi
22.25
nwi
3
3
Powell, Qwashon
12
John F Kennedy (
22.56
nwi
4
4
Atoki, Jeremiah
Vineland
22.70
nwi
1
5
Diodonet, Saint Jacob
12
West Milford
22.83
nwi
2
6
Kildal-Brandt, Christian
12
West Morris Mend
22.91
nwi
4
7
Hollis, Hurbert
11
Winslow Township
22.95
nwi
4
8
Ozoria, Christian
11
Teaneck
23.08
nwi
1
9
Suggs, Elijah
12
South Brunswick
23.11
nwi
3
10
Jones, Marquan
11
Pennsauken
23.18
nwi
3
11
Roberts, Raheem
11
Eastside (Paters
23.23
nwi
2
12
Edwards, Greg
12
Matawan Regional
23.29
nwi
1
13
Moorer, Brandon
11
Seton Hall Prep
23.35
nwi
3
14
Collins, Tabansi
Wayne Valley
23.46
nwi
2
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLaughlin, Taylor
12
Union Catholic R
48.33
6
2
Haines, Nasir
12
Freehold Townshi
48.77
6
3
Bunion, Deshawne
12
Rahway
49.45
6
4
clarke, raymund
12
Abraham Clark
50.14
6
5
Morris, Norman
Penns Grove
50.20
6
6
Abraham, Alvin
12
Egg Harbor Towns
50.38
5
7
Kildal-Brandt, Christian
12
West Morris Mend
50.55
5
8
Powell, Qwashon
12
John F Kennedy (
50.66
6
9
Victor, Walter
12
Deptford Townshi
50.67
5
10
Roberts, Raheem
11
Eastside (Paters
50.79
5
11
Moorer, Brandon
11
Seton Hall Prep
51.22
3
12
Pierre, Evander
12
Hudson Catholic
51.34
2
13
Chukwurah, James
11
Delsea
51.50
4
14
Rickerby, Haig
10
McNair Academic
51.60
3
15
Douglas, Sid
11
Westfield
51.75
3
16
Diodonet, Saint Jacob
12
West Milford
51.79
5
17
Nazaryk, Vail
11
Hunterdon Centra
51.81
3
18
Onasi, Cuevas
12
Memorial
51.88
4
19
Winslow, Colin
12
Sayreville War M
51.91
5
20
Anderson, Kenny
11
Mainland Regiona
52.10
2
21
Dickens, Maxwell
11
Paul VI
52.11
1
22
Dawson, Anthony
11
Union Catholic R
52.22
1
23
Haughton, Eashwayne
12
Ewing
52.26
2
24
Gilbert, Jayson
12
Old Bridge
52.28
2
25
Pugh, Roy
12
M X Shabazz
52.31
4
26
Hall, Aj
12
Pascack Valley
52.35
4
27
DeHais, Eddie
12
Bergen Catholic
52.36
2
28
Palmisano, Anthony
12
DePaul
52.38
1
29
Jones, Marquan
11
Pennsauken
52.51
3
30
Kalieta, Thomas
10
Matawan Regional
52.75
2
31
O'Keefe, Louis
12
Emerson
53.02
4
32
Madeus, Boaz
10
Hamilton North -
53.18
4
33
Williams, Kamal
12
Ewing
53.46
3
34
Floyd-Bennett, Raevon
12
Hudson Catholic
53.90
1
35
Dupree, Kyle
10
Camden Catholic
54.41
1
36
Okereke, Ifeanyi
12
Roselle Catholic
58.97
1
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miawad, Hazem
12
Old Bridge
1:55.10
4
2
Curbelo, Isaiah
11
Rancocas Valley
1:55.54
4
3
Rienas, Marc
12
Northern Valley-
1:55.57
4
4
John, Aaron
11
John P Stevens
1:56.70
3
5
Kamph, Matt
12
Notre Dame
1:56.83
4
6
Aririguzoh, Franklin
12
Notre Dame
1:56.90
4
7
Loadholt, Jared
12
Columbia
1:57.03
3
8
Thurston, Michael
11
Ridgewood
1:57.63
4
9
Natoli, Matt
12
Matawan Regional
1:58.03
3
10
Stickle, Greg
12
Randolph
1:58.04
4
11
Cawley, Joseph
12
Raritan
1:58.32
3
12
Jean-Baptiste, Isaiah
11
Cherry Hill East
1:58.41
3
13
Rivera, Rey
10
Old Bridge
1:59.21
2
14
Morano, Matt
12
Bergen Catholic
1:59.40
2
15
Rivera, Nicholas
12
Camden
1:59.44
2
16
Osterhus, Noah
12
Westwood Regiona
1:59.47
1
17
Mazzella, Kevin
12
Shore Regional
1:59.48
3
18
heredia, anderson
11
Memorial
1:59.91
2
19
Mordkovich, Ron
12
Fair Lawn
1:59.94
3
20
Davey, Hunter
12
Middletown South
1:59.95
3
21
Selvaggi, Tom
12
Bergen Catholic
2:00.00
1
22
Bajohr, Bill
11
Howell
2:00.32
2
23
Martinez, Juancarlos
12
Toms River East
2:00.52
3
24
Dembinski, Robert
12
Montgomery
2:00.56
4
25
Davidson, Tyler
11
Willingboro
2:00.65
2
26
Gross, Ryan
12
Robbinsville
2:01.00
2
27
Williams, Keshawn
12
Middletown North
2:01.17
2
28
Zaleck, Ed
12
Old Bridge
2:01.50
3
29
Dinerman, Jake
11
Haddon Township
2:01.55
1
30
Walsh, Joe
11
Christian Brothe
2:02.47
1
31
Long, Tom
11
Cinnaminson
2:02.71
1
32
Culbreath, Noah
12
Kingsway Regiona
2:03.20
4
33
Lunny, Conor
12
Christian Brothe
2:03.30
2
34
Semsel, Ryan
12
Dwight-Englewood
2:03.93
1
35
Lopez, Jared
12
Holy Spirit
2:05.72
1
36
Herskovits, Adam
12
Wayne Valley
2:06.19
2
37
Slack, John
12
Camden Catholic
2:06.89
1
38
Crichlow, Drew
12
Montclair Kimber
2:07.63
1
39
Mongeau, Tom
12
Mater Dei
2:09.45
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Petela, Luke
12
Haddon Township
4:14.71
3
2
daly, colin
11
River Dell Regio
4:16.62
3
3
Rafferty, Ryan
11
Jackson Memorial
4:16.96
3
4
Dragon, Joe
11
High Point Regio
4:19.03
3
5
Branco, Justin
12
Delsea
4:20.38
3
6
Daly, William
11
River Dell Regio
4:20.87
3
7
Booth, Mitchell
12
Summit
4:20.96
3
8
Jones, Leland
12
Summit
4:21.39
3
9
Bason, Tim
11
West Windsor-Pla
4:22.85
3
10
Munson, Dominick
12
Timber Creek
4:23.24
3
11
McGowan, Andrew
12
Ridge
4:26.21
2
12
Thompson, Chris
12
Voorhees
4:26.25
2
13
Pelose, Greg
11
Haddonfield Memo
4:26.34
2
14
D'Ambrosio, Gerard
11
Old Bridge
4:27.37
2
15
Hayes, Jekabs
12
Pascack Hills
4:27.45
2
16
Meyer, Will
11
Millburn
4:27.55
2
17
Hogan, Dwyer
12
Seton Hall Prep
4:27.98
1
18
Herskovits, Adam
12
Wayne Valley
4:28.18
2
19
Jackson, Kian
12
West Windsor-Pla
4:28.42
3
20
Stoner, Austin
11
Haddonfield Memo
4:29.15
2
21
Anzano, Drake
10
Christian Brothe
4:30.19
1
22
Drace, Chris
12
Pope John XXIII
4:30.46
1
23
Long, Owen
11
Haddon Township
4:30.54
2
24
Mercoli, Samuel
12
Arthur P Schalic
4:30.88
2
25
Gonzalez, Bobby
12
Don Bosco Prep
4:30.91
1
26
Chandler, William
12
Westfield
4:31.02
1
27
Sullivan, Sean
11
Rutherford
4:31.47
1
28
Tubby, Brandon
11
Hillsborough
4:32.17
3
29
Slack, Timothy
12
Camden Catholic
4:34.38
1
30
Darius, Steven
11
Roselle Catholic
4:35.11
1
31
Skydel, Steve
12
Pope John XXIII
4:35.12
1
32
Bitto, Joe
12
Raritan
4:36.54
2
33
Colon-Cruz, Jose
12
Rancocas Valley
4:37.72
1
34
Zeto, Robert
10
New Providence
4:39.71
1
35
Anderson, Mitch
12
West Morris Mend
4:42.84
2
36
Andersen, Patrik
12
Gill Saint Berna
4:43.19
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ferro, Blaise
11
Christian Brothe
9:12.96
3
2
Pulimood, Nikhil
12
West Windsor-Pla
9:17.01
3
3
Murphy, Conor
12
Allentown
9:20.88
3
4
Corti, Craig
12
Wallkill Valley
9:21.70
3
5
Layding, Samuel
12
North Hunterdon
9:21.84
3
6
Grossman, Matt
10
Millburn
9:26.58
3
7
Rosas, David
10
Don Bosco Prep
9:26.69
3
8
Sullivan, Patrick
11
Don Bosco Prep
9:32.94
3
9
Groff, Aaron
11
Cherry Hill East
9:33.11
3
10
Barlev, Aaron
12
Holmdel
9:33.62
3
11
Hutchison, Shawn
12
Bishop Eustace P
9:34.67
2
12
Russo, Matt
12
Westfield
9:35.24
2
13
Konig, Jake
11
Freehold Townshi
9:36.65
3
14
Roth, Alex
10
Princeton
9:39.07
3
15
morris, john
12
Christian Brothe
9:40.25
2
16
Whitney, Robert
11
Voorhees
9:42.04
2
17
Shivers, Nathan
11
Clearview Region
9:44.21
2
18
Weland, Zack
12
Don Bosco Prep
9:44.31
2
19
Brannen, Jordan
10
Colts Neck
9:44.39
2
20
Evans, Chad
12
Haddonfield Memo
9:46.71
1
21
Guzman, Darren
12
Teaneck
9:47.31
2
22
Brennan, Danny
12
Haddonfield Memo
9:48.61
1
23
Farley, Justin
10
Toms River North
9:49.04
1
24
Kasper, Richie
11
Robbinsville
9:50.87
2
25
Vanderhoff, Luke
11
Wallkill Valley
9:52.27
1
26
Brackman, Kyle
12
Governor Livings
9:54.27
2
27
Gindi, Elliot
10
Ocean Township
9:56.12
1
28
Csipkay, Zach
11
Colts Neck
9:56.42
1
29
Kruppa, Josh
12
Christian Brothe
10:05.22
2
30
Slack, Timothy
12
Camden Catholic
10:06.03
1
31
Caban, Dylan
12
Hudson Catholic
10:06.37
1
32
Todaro, Matthew
11
Middletown North
10:08.67
1
33
Tuohy, Matt
12
Indian Hills
10:09.47
3
34
Vandervalk, Ryan
12
Glen Rock
10:26.99
1
35
Tuzzio, Bobby
11
St Rose
10:33.25
1
36
Dziuba, Michael
10
Bishop Eustace P
10:38.42
1
37
Wilson, John
12
Cardinal McCarri
10:38.48
1
38
Zavidow, Max
11
Tenafly
10:39.28
2
39
Domanico, Joe
11
Haddon Township
10:43.98
1
--
Bason, Tim
11
West Windsor-Pla
DNF
3
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Borzelin, Alex
12
Hamilton North -
07.44
nwi
1
2
Bowie, Nate
12
Matawan Regional
07.52
nwi
1
3
Poole, Cory
10
East Orange Camp
07.56
nwi
1
4
Alston, Edwin
12
Winslow Township
07.63
nwi
1
5
Taylor, Josh
12
St John Vianney
07.65
nwi
1
6
Liedtka, Jacob
11
Notre Dame
07.82
nwi
1
7
Alexander, Chris
12
Christian Brothe
07.87
nwi
1
--
Chais, Hill
12
Highland Regiona
DNF
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bowie, Nate
12
Matawan Regional
07.52
nwi
4
2
Borzelin, Alex
12
Hamilton North -
07.54
nwi
5
3
Poole, Cory
10
East Orange Camp
07.61
nwi
2
4
Chais, Hill
12
Highland Regiona
07.63
nwi
6
5
Taylor, Josh
12
St John Vianney
07.70
nwi
3
6
Alston, Edwin
12
Winslow Township
07.73
nwi
1
7
Liedtka, Jacob
11
Notre Dame
07.81
nwi
4
8
Alexander, Chris
12
Christian Brothe
07.84
nwi
1
9
almonte, kelvin
12
Memorial
07.85
nwi
5
10
clarke, raymund
12
Abraham Clark
07.86
nwi
2
11
Gansfuss, Christopher
11
Hunterdon Centra
07.88
nwi
1
12
Mirando, Sean
12
Ocean Township
07.89
nwi
2
13
Martin-Oguike, Percy
12
Woodbridge
07.89
nwi
2
14
Arthur, Bruce
12
St Joseph's
07.91
nwi
5
15
Richardson, Rashaan
12
Pemberton
07.91
nwi
3
16
Sanchez, Quincy
12
Scotch Plains-Fa
07.93
nwi
5
17
Woodard, Marc
12
Cherokee
07.94
nwi
4
18
Stafanski, Jason
Penns Grove
07.97
nwi
3
19
Mayer, Luke
12
Delbarton
07.97
nwi
3
20
Bell, Zavian
11
Willingboro
07.98
nwi
6
21
Newmuis, William
Penns Grove
07.98
nwi
4
22
Turner, Isaiah
12
Morris Hills
07.98
nwi
1
23
Ohazurike, Shawn
11
Delbarton
08.02
nwi
3
24
David, Sean
11
Highland Regiona
08.03
nwi
6
25
Beals, Tyraiq
12
East Orange Camp
08.03
nwi
5
26
Franklin, Joshua
12
Old Bridge
08.05
nwi
2
27
Fitzpatrick, Demetrious
Toms River North
08.07
nwi
5
28
Shears, Justin
12
John F Kennedy (
08.08
nwi
2
29
Brosier, Kenny
12
Willingboro
08.18
nwi
1
30
Liebling, Jake
12
Lenape
08.21
nwi
3
31
Harmon, Kelvin
11
Palmyra
08.23
nwi
4
32
Jung, Jay
12
Tenafly
08.29
nwi
6
33
Fenerty, Sebastian
11
Bishop Eustace P
08.38
nwi
6
34
Johnson, Malik
12
Camden Catholic
08.40
nwi
4
35
Banerjee, Dhruv
12
South Brunswick
08.41
nwi
6
36
Dickens, Maxwell
11
Paul VI
08.44
nwi
1
37
Dylan, Megill
12
Manchester Towns
08.60
nwi
6
38
Williams, Zahir
11
Bishop Eustace P
08.89
nwi
3
39
Dupree, Kyle
10
Camden Catholic
09.60
nwi
2
--
Hunt, Andrew
11
Palmyra
DQ
nwi
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Dawson
,
Gibbs
,
McLaughl
,
Sagendor
Union Catholic R
3:24.54
7
2
Zaleck
,
Delvecch
,
Rivera
,
Miawad
Old Bridge
3:24.55
7
3
DeVizia
,
Somma
,
Sorrenti
,
Zupko
Christian Brothe
3:25.25
6
4
Victor
,
Hernande
,
Dixon
,
Hill
Deptford Townshi
3:25.52
7
5
Flanagan
,
Ajenifug
,
Poole
,
Lindo
East Orange Camp
3:26.17
7
6
Bakarr
,
Miller
,
Brosier
,
Davidson
Willingboro
3:27.33
6
7
Eley
,
Anderson
,
Bush
,
Bethea
Piscataway
3:27.84
6
8
Ellerson
,
Selvaggi
,
Morano
,
Dehais
Bergen Catholic
3:27.98
7
9
darius
,
hogarth
,
thomas
,
clarke
Abraham Clark
3:28.39
4
10
almonte
,
Cruz
,
Heredia
,
cuevas
Memorial
3:28.48
5
11
Dessoye
,
Brock
,
Barnes
,
Abraham
Egg Harbor Towns
3:28.50
3
12
Horn
,
Arthur
,
Columbus
,
Ford
St Joseph's
3:28.96
4
13
Schumach
,
Rienas
,
Rienas
,
Rienas
Northern Valley-
3:29.04
6
14
Edwards
,
Lyew
,
Natoli
,
Kalieta
Matawan Regional
3:29.44
6
15
Lodge
,
Ohazurui
,
Kenny
,
Mayer
Delbarton
3:29.62
6
16
Hill
,
Mccrera
,
Willis
,
King
Trenton Central
3:29.81
5
17
Loadholt
,
Rolley-W
,
Paraison
,
Reckling
Columbia
3:30.08
5
18
Bonduric
,
Eisenhar
,
Ferrone
,
Gesell
Chatham
3:30.55
2
19
Adams
,
Alston
,
Davis
,
Watson
Winslow Township
3:30.57
4
20
Hackett
,
Mazzie
,
Lindsey
,
Carroll
Highland Regiona
3:30.62
3
21
Young
,
Morrisse
,
Boppana
,
Dembinsk
Montgomery
3:30.66
3
22
Brown
,
Uzzell
,
Gravesan
,
Hill
Franklin
3:30.72
3
23
Pierre
,
Floyd-Be
,
Bush
,
Stewart
Hudson Catholic
3:30.93
2
24
Williams
,
Thermitu
,
Mial
,
Cromarti
Elizabeth
3:30.99
5
25
Curbelo
,
Colon-Cr
,
Leacott
,
DeJesus
Rancocas Valley
3:31.22
5
26
Jones
,
Harley
,
jackson
,
Jr
Pennsauken
3:31.24
4
27
Steets
,
Rodrigue
,
Fost
,
Mendola
West Essex Regio
3:31.43
4
28
Nihal
,
Choi
,
Skolinic
,
Volovcin
Metuchen
3:31.44
2
29
Abel
,
Daniels
,
Haughton
,
Williams
Ewing
3:33.75
2
30
Butler
,
Mccoy
,
Munson
,
LaRoda
Timber Creek
3:34.53
4
31
Culbreat
,
Cavazos
,
Mihlebac
,
Boerlin
Kingsway Regiona
3:35.04
3
32
Clark
,
Encarnci
,
Jean-Bap
,
Theophil
Cherry Hill East
3:35.05
3
33
Artis
,
Hinds
,
Jackson
,
Pugh
M X Shabazz
3:36.77
2
34
Udotong
,
Jones
,
Liu
,
Long
Cinnaminson
3:36.95
2
35
Johnson
,
Dupree
,
Slack
,
Slack
Camden Catholic
3:43.35
1
36
Argueta
,
Vega
,
Torres
,
Okereke
Roselle Catholic
3:48.38
1
37
Hullihan
,
Adams
,
Williams
,
Sobocins
Bishop Eustace P
3:48.62
1
38
Curti
,
Petry
,
Roberts
,
Mongeau
Mater Dei
3:58.90
1
--
Curtis
,
Kildal-B
,
Hall
,
Heraghty
West Morris Mend
DNF
5
--
Kamph
,
Cristo
,
Scott
,
Aririguz
Notre Dame
DNF
7
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grodeska, Luke
11
St Rose
61-03.50
(61.00m)
1
20
2
Liskowitz, Andrew
12
Christian Brothe
56-10.50
(56.00m)
1
17
3
West, Jordan
10
Rahway
56-02.00
(56.00m)
1
16
4
Gilligan, Dan
11
Toms River East
56-01.50
(56.00m)
1
15
5
Tummino, Andrew
12
River Dell Regio
56-00.50
(56.00m)
1
14
6
Brennan, Sean
12
Union Catholic R
55-11.00
(55.00m)
1
13
7
Benson, Kevin
12
Toms River North
55-02.50
(55.00m)
1
12
8
Ahearn, Francis
12
Ramsey
55-00.00
(55.00m)
1
11
9
Castillo Jr., Vlad
12
Montgomery
54-00.00
(54.00m)
1
9
10
Smalls, Donald
10
Matawan Regional
51-11.00
(51.00m)
1
7
11
Maid, Adam
11
Brick Memorial
51-00.25
(51.00m)
1
6
12
Lutkewitte, Will
11
Christian Brothe
50-10.25
(50.00m)
1
5
13
Doring, Matthew
11
Hillsborough
50-10.00
(50.00m)
1
4
14
Borowick, Alex
12
St Joseph's
50-08.50
(50.00m)
1
3
15
Dennerlein, Edward
12
Chatham
50-08.00
(50.00m)
1
2
16
Walton, Dominic
11
Old Bridge
50-06.75
(50.00m)
1
1
17
Shinn, Sam
11
Kingsway Regiona
50-05.50
(50.00m)
1
18
Botett, Nicolas
11
South Brunswick
50-03.00
(50.00m)
1
19
Brown, Marcell
12
Montclair
50-00.50
(50.00m)
1
20
Salerno, Steve
12
Hasbrouck Height
49-02.50
(49.00m)
1
21
Addlesberger, Ryan
12
Cinnaminson
48-09.00
(48.00m)
1
21
Hessman, Garrett
12
Bergen Catholic
48-09.00
(48.00m)
1
23
Robinson, Clay
12
Southern Regiona
48-07.50
(48.00m)
1
24
Kelly-gamble, Lowell
11
Bloomfield
48-06.75
(48.00m)
1
25
Buruzie, Chidozie
12
West Orange
47-10.50
(47.00m)
1
26
Deleon, Nestali
12
Jackson Liberty
47-05.00
(47.00m)
1
26
Gutierrez, Gio
10
Saddle Brook
47-05.00
(47.00m)
1
28
Bedilion, Brandon
12
Woodstown
47-03.75
(47.00m)
1
29
Lee, Malcolm
11
Egg Harbor Towns
46-11.50
(46.00m)
1
30
Rockwell-Moore, Armand
12
Colts Neck
46-10.50
(46.00m)
1
31
Yanick, Matt
11
Palmyra
46-02.50
(46.00m)
1
32
Littlefield, Alden
11
Allentown
46-01.50
(46.00m)
1
32
Huisman, Andrew
10
St Rose
46-01.50
(46.00m)
1
34
Eschert, Christian
12
Matawan Regional
45-06.00
(45.00m)
1
35
Gilligan, Jake
10
Toms River East
44-07.50
(44.00m)
1
36
Thompson, Justin
12
Palmyra
44-03.50
(44.00m)
1
37
Stueber, Todd
10
Toms River South
43-06.50
(43.00m)
1
38
Karabatsos, Vince
11
Bergen Catholic
41-11.00
(41.00m)
1
39
Antonucci, Cade
10
Holy Spirit
41-08.25
(41.00m)
1
40
Bastista, John
11
Oratory Prep
40-02.50
(40.00m)
1
41
Murphy, Brendan
11
Oratory Prep
38-04.25
(38.00m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Tyriq
12
Pleasantville
6-08.00
(6.00m)
1
10
Mercer, Divine
11
Weequahic
6-02.00
(6.00m)
1
10
Hill, Robert
11
Lakewood
6-02.00
(6.00m)
1
10
VanCauwenberge, Timothy
11
West Orange
6-02.00
(6.00m)
1
10
Hill, Cinque
12
Eastern Senior
6-02.00
(6.00m)
1
10
Mccrera, Ray Shawn
12
Trenton Central
6-02.00
(6.00m)
1
15
Beasley, Nevin
11
Cherry Hill East
6-00.00
(6.00m)
1
15
Turner, Isaiah
12
Morris Hills
6-00.00
(6.00m)
1
15
Grillo, Matt
11
Mainland Regiona
6-00.00
(6.00m)
1
15
Morris, Michael
12
Allentown
6-00.00
(6.00m)
1
15
Olivieri, Tyler
12
Ridgefield Park
6-00.00
(6.00m)
1
15
Cooper, Nasir
12
Weequahic
6-00.00
(6.00m)
1
15
Copper, Kevin
11
Passaic Co Techn
6-00.00
(6.00m)
1
15
Harmon, Kelvin
11
Palmyra
6-00.00
(6.00m)
1
15
Farrar, Timothy
12
Eastern Senior
6-00.00
(6.00m)
1
2
Banks, Ameer
12
Delsea
6-08.00
(6.00m)
1
3
Bradham, Devin
12
Williamstown
6-06.00
(6.00m)
1
4
Liebling, Jake
12
Lenape
6-04.00
(6.00m)
1
5
Sanders, Bashir
10
Weequahic
6-04.00
(6.00m)
1
6
WALDRON, DONTE
12
Linden
6-04.00
(6.00m)
1
6
Willis, Semaj
10
Trenton Central
6-04.00
(6.00m)
1
6
Bah, Diante
12
Rancocas Valley
6-04.00
(6.00m)
1
9
Frison, Ceyemere
12
Manchester Towns
6-04.00
(6.00m)
1
--
Baustista, Kristian
12
Paramus Catholic
NH
(--)
1
--
Chambers, Marqus
12
St Joseph's
NH
(--)
1
--
Liedtka, Jacob
11
Notre Dame
NH
(--)
1
--
Lodge, Ian
12
Delbarton
NH
(--)
1
--
Johnson, Malik
12
Camden Catholic
NH
(--)
1
--
Adams, Evan
11
Bishop Eustace P
NH
(--)
1
--
Hicks, Javon
12
St Joseph's
NH
(--)
1
--
Plummer, Austin
12
St Joseph's
NH
(--)
1
--
Givens, Ryan
12
Ocean City
NH
(--)
1
--
Egri, Joseph
12
John F Kennedy (
NH
(--)
1
--
COLTER, TIM
12
Cranford
NH
(--)
1
--
Matthews, Chase
11
Kingsway Regiona
NH
(--)
1
--
David, Sean
11
Highland Regiona
NH
(--)
1
--
Bodisch, Brendan
10
Christian Brothe
NH
(--)
1
--
Delorenzo, Tim
10
Northern Highlan
NH
(--)
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Egri, Joseph
12
John F Kennedy (
14-06.00
(14.00m)
1
2
Isaacson, Matthew
12
Matawan Regional
14-06.00
(14.00m)
1
3
Accardi, Andrew
12
Pompton Lakes
14-00.00
(14.00m)
1
13
Picking, Ian
12
Haddonfield Memo
13-00.00
(13.00m)
1
14
Shire, Chad
12
Kingsway Regiona
13-00.00
(13.00m)
1
4
Gould, Calvin
12
Lakeland Regiona
13-06.00
(13.00m)
1
5
Scavetta, Matt
12
Livingston
13-06.00
(13.00m)
1
6
Zoufaly, Christian
12
Scotch Plains-Fa
13-06.00
(13.00m)
1
7
Fisher, Travis
12
NORTH ARLINGTON
13-06.00
(13.00m)
1
8
Glans, Willem
12
River Dell Regio
13-00.00
(13.00m)
1
8
McGregor, Garret
12
Pingry
13-00.00
(13.00m)
1
8
Nicholas, Ramlakhan
12
Manchester Towns
13-00.00
(13.00m)
1
8
Duffany, Caleb
11
Northern Valley-
13-00.00
(13.00m)
1
8
Sagendorf, Brian
12
Union Catholic R
13-00.00
(13.00m)
1
15
Jenkins, Will
12
Ramsey
12-06.00
(12.00m)
1
15
Holtz, Kyle
12
Toms River North
12-06.00
(12.00m)
1
15
Persichetti, Chris
12
Notre Dame
12-06.00
(12.00m)
1
15
Saleh, Ayman
12
East Brunswick
12-06.00
(12.00m)
1
15
Morris, Connor
11
Christian Brothe
12-06.00
(12.00m)
1
15
connors, koy
12
Washington Towns
12-06.00
(12.00m)
1
--
Russo, Alex
12
Bernards
NH
(--)
1
--
Walker, Justin
11
Mahwah
NH
(--)
1
--
Eppler, Ryan
10
Hunterdon Centra
NH
(--)
1
--
Westhoven, Nick
12
St Rose
NH
(--)
1
--
Hanlon, Mike
11
Red Bank Regiona
NH
(--)
1
--
Puntasecca, Christopher
12
Don Bosco Prep
NH
(--)
1
--
Beute, Chris
12
Delbarton
NH
(--)
1
--
Reeder, Marc
11
St Augustine Pre
NH
(--)
1
--
Camacho, Sebastian
12
New Providence
NH
(--)
1
--
Berger, Andrew
12
Livingston
NH
(--)
1
--
Ornovitz, Josh
11
New Providence
NH
(--)
1
--
Khonvay, Darawan
12
Millville Senior
NH
(--)
1
--
Weil, Benjamin
11
Hunterdon Centra
NH
(--)
1
--
Boyce, Evan
12
Toms River North
NH
(--)
1
--
Rodriguez, Ray
12
Oakcrest
NH
(--)
1
--
Coppola, Vince
12
Delsea
NH
(--)
1
--
Vail-Stein, Nicholas
10
Point Pleasant B
NH
(--)
1
--
Yeung, Steven
12
Morristown
NH
(--)
1
--
Peci, Enea
12
Emerson
NH
(--)
1
--
Vasilic, Aleks
12
Wayne Valley
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bisiolu, Haisha
12
Union
07.16
nwi
1
2
Gerstenbacher, Cecelia
10
Delsea
07.24
nwi
1
3
Lester, Kiara
11
Deptford Townshi
07.27
nwi
1
4
Mack, Bria
10
Williamstown
07.32
nwi
1
5
Davis-Hines, Daijah
12
Timber Creek
07.34
nwi
1
6
Flim, Marissa
12
Hamilton - West
07.35
nwi
1
7
O'uhuru, Ayodele
11
Pascack Hills
07.37
nwi
1
8
Panton, Domonique
12
Freehold Townshi
07.42
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bisiolu, Haisha
12
Union
07.19
nwi
5
2
Lester, Kiara
11
Deptford Townshi
07.25
nwi
4
3
Gerstenbacher, Cecelia
10
Delsea
07.29
nwi
5
4
Mack, Bria
10
Williamstown
07.29
nwi
1
5
Flim, Marissa
12
Hamilton - West
07.31
nwi
1
6
Panton, Domonique
12
Freehold Townshi
07.32
nwi
3
7
Davis-Hines, Daijah
12
Timber Creek
07.34
nwi
3
8
O'uhuru, Ayodele
11
Pascack Hills
07.34
nwi
2
9
Salisbury, Kaitlin
11
HAWTHORNE
07.35
nwi
5
10
DeBlasio, Nicole
12
Hunterdon Centra
07.36
nwi
1
10
Osborne, Emma
10
Summit
07.36
nwi
4
12
Garrett, Ayanna
Egg Harbor Towns
07.39
nwi
2
13
Howard, Tiara
12
New Brunswick
07.39
nwi
3
14
Hannah, Shannon
12
Haddon Heights
07.41
nwi
4
15
Collins, Abby
10
Red Bank Catholi
07.42
nwi
4
16
Chadwick, Amaya
9
Union Catholic R
07.46
nwi
2
17
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
07.47
nwi
1
18
Schoenauer, Kathryn
11
West Windsor-Pla
07.49
nwi
4
19
Cooper, Saborrah
12
Weequahic
07.50
nwi
5
20
Tafari, Amani
12
Columbia
07.50
nwi
4
21
Baker, Sundasia
12
Deptford Townshi
07.51
nwi
3
22
Hunter, Janelle
11
M X Shabazz
07.53
nwi
3
23
Jackson, Ebonee
11
John F Kennedy (
07.54
nwi
5
24
Brown, Jocelyn
Penns Grove
07.54
nwi
1
25
James, Toni
11
Teaneck
07.54
nwi
5
26
Gordon, Phyllis
10
Neptune
07.54
nwi
2
27
Lyness, Casey
12
Morris Hills
07.55
nwi
5
27
Palmer, Najiyah
9
Kingsway Regiona
07.55
nwi
1
29
Boyce, Amahri
9
07.56
nwi
3
30
Watkins, NeeAsia
Woobury
07.56
nwi
4
31
Dey, Morgan
11
Franklin
07.58
nwi
2
32
DiFrancesco, Katie
10
St John Vianney
07.63
nwi
2
33
Scott, Tyler
9
Union Catholic R
07.67
nwi
2
34
Gilliard, Victoria
9
BENEDICTINE ACAD
07.68
nwi
4
35
Graham, Kenni
11
Notre Dame
07.68
nwi
3
36
Smith, Lyndsey
12
Eastern Christia
07.72
nwi
1
37
Penders, Grace
12
Villa Walsh Acad
07.77
nwi
5
38
Craig, Olivia
10
St Joseph
07.83
nwi
2
39
Whyte, Nyla
11
BENEDICTINE ACAD
07.88
nwi
3
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lester, Kiara
11
Deptford Townshi
25.18
nwi
3
2
Brzozowski, Lauren
12
Ramapo
25.75
nwi
3
3
Gordon, Phyllis
10
Neptune
25.78
nwi
3
4
Spano, Danielle
Marlboro
25.89
nwi
3
5
Osborne, Emma
10
Summit
26.02
nwi
2
6
Davis, Ain Jones
11
Livingston
26.17
nwi
1
7
Sarraga, Aminah
11
Teaneck
26.32
nwi
2
8
Piron, Claudia
10
Summit
26.35
nwi
2
9
Staten, Jasmine
10
Lenape
26.36
nwi
1
10
O'Neill, Audrey
12
West Morris Mend
26.71
nwi
1
11
Murphy, Taylor
12
Bernards
26.86
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MCLAUGHLIN, SYDNEY
10
Union Catholic R
53.72
6
2
Bisiolu, Haisha
12
Union
56.15
6
3
Anderson, Sam
10
Matawan Regional
56.52
6
4
Ashley, Julia
12
Verona
56.95
6
5
Cowan, Emile
12
Columbia
56.99
6
6
Cooper, Thaila
12
Kingsway Regiona
58.23
5
7
Heil, Monica
11
St John Vianney
58.24
4
8
Coverson, Jordan
12
Union Catholic R
58.40
5
9
Robinson, Marshea
10
Kent Place
58.61
5
10
Davis-Hines, Daijah
12
Timber Creek
58.69
5
11
Trigg, Cheyenne
11
Columbia
58.73
6
12
Sarraga, Aminah
11
Teaneck
59.18
3
13
Jamison, Olivia
12
Pennsauken
59.32
4
14
Gizzo, Lexi Del
10
Tenafly
59.33
4
15
Acosta, Maria
11
Paramus Catholic
59.41
3
16
Osley, Desirae
11
South Brunswick
59.49
3
17
Davis, Ain Jones
11
Livingston
59.66
5
18
Bonnet, Carly
12
Haddonfield Memo
59.68
4
19
Edwards, Melanie
12
Eastern Senior
59.79
4
20
Tonnesen, Sierra
12
West Morris Mend
1:00.07
3
21
Preston, Brittany
11
Winslow Township
1:00.11
5
22
Ashley, Margaret
9
Verona
1:00.55
2
23
Smith, Lyndsey
12
Eastern Christia
1:00.61
2
24
Byrne, Noreen
12
River Dell Regio
1:00.71
3
25
Armstead, Rachell
11
Millville Senior
1:00.89
4
26
Hauschild, Maia
11
Princeton
1:01.03
3
27
Fadio, Chelsea
11
Audubon
1:01.45
2
28
Cadet, Rebecca
11
Weequahic
1:02.24
2
29
Watson, Janoa
11
Hudson Catholic
1:04.36
2
30
Young, Asia
11
Holy Spirit
1:04.45
1
31
First, Nicole
10
Villa Walsh Acad
1:05.02
1
32
McCarthy, Emma
11
Mater Dei
1:06.10
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pagano, Catherine
12
Northern Highlan
2:11.89
4
2
Jaeger, Kathleen
12
Hunterdon Centra
2:13.85
4
3
Anderson, Sam
10
Matawan Regional
2:14.48
4
4
Gess, Briana
10
Haddonfield Memo
2:15.05
4
5
Berardo, Jacqueline
12
Hunterdon Centra
2:15.84
3
6
Pettipaw, Carly
12
Lenape
2:16.41
3
7
Chartier, Elizabeth
11
Southern Regiona
2:16.68
4
8
welzer, Christina
12
Northern Valley-
2:17.13
3
9
Kane, Lindsey
12
Washington Towns
2:17.87
4
10
Martin, Kayla
10
Seneca
2:18.47
3
11
Kirsch, Gabbi
9
Williamstown
2:18.91
4
12
Onque-Shabazz, Amari
11
Union Catholic R
2:19.25
2
13
Regner, Abigail
12
Ridge
2:19.56
4
14
Gulama, Edlyn
12
West Windsor-Pla
2:19.92
2
15
Smith, Yaminah
12
Weequahic
2:21.12
1
16
Ferrigine, Gabriella
11
Red Bank Catholi
2:21.13
2
17
DiMarcello, Anna
10
North Hunterdon
2:21.70
2
18
Metzheiser, Paige
12
Princeton
2:21.71
3
19
Rienzo, Emily
12
Red Bank Catholi
2:22.36
1
20
Larkin, Kelsey
11
Ramsey
2:22.45
3
21
Robinson, Marshea
10
Kent Place
2:22.54
1
22
Baalen, Kelly Van
12
Ridge
2:22.88
3
23
Poggi, Micaela
12
Mt Olive
2:22.97
2
24
Steinhacker, Morgan
11
Rumson-Fair Have
2:23.37
1
25
Poss, Caitlyn
12
Freehold Townshi
2:23.56
2
26
Rudin, Sydney
12
Bernards
2:23.70
2
27
O'Sullivan, Caroline
9
Northern Valley-
2:24.20
2
28
Palmer, Emma
12
Pingry
2:24.40
1
29
Ortiz, Crystal
9
Hudson Catholic
2:25.49
3
30
Stremme, Rachel
12
Ocean City
2:27.18
2
31
Harrington, Alana
12
Villa Walsh Acad
2:27.89
1
32
Dailey, Kathleen
12
St Rose
2:30.86
1
33
McNamara, MaryKate
12
Red Bank Catholi
2:32.72
3
34
Coimbra, Gabby
9
Roselle Catholic
2:33.50
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rancan, Christina
11
West Windsor-Pla
4:58.88
3
2
Quimby, Megan
10
Lenape
5:00.12
3
3
Roche, Ciara
11
Freehold Townshi
5:00.44
3
4
Wasserman, Katherine
11
Spotswood
5:01.61
3
5
Casey, Deirdre
12
West Windsor-Pla
5:03.19
3
6
Franklin, Camille
12
Lenape
5:05.08
3
7
Warner, Marin
12
Holmdel
5:05.55
3
8
Catania, Julianna
11
Egg Harbor Towns
5:05.77
3
9
Flyge, Sydney
9
Robbinsville
5:06.04
3
10
Viparina, Olivia
12
Roxbury
5:07.02
3
11
Coghlan, Alexandra
11
Spotswood
5:07.60
2
12
Lansing, Elizabeth
12
Randolph
5:11.41
2
13
Buckley, Colleen
12
Immaculate Heart
5:11.70
2
14
Hollenbaugh, Erin
10
Kent Place
5:11.78
2
15
Ortiz, Crystal
9
Hudson Catholic
5:11.78
2
16
Delidow, Katie
10
Millburn
5:12.50
3
17
Lee, Chelsea
11
Pascack Valley
5:13.10
1
18
Thurston, Ashleigh
12
Morris Hills
5:13.14
1
19
Bakley, Amanda
11
Pennsauken
5:14.15
1
20
Newman, Liz
12
Ridge
5:14.19
2
21
Eckstein, Grace
12
Red Bank Catholi
5:14.24
1
22
Lynch, Mary
11
Villa Walsh Acad
5:14.31
1
23
Beyer, Hope
11
Brick Memorial
5:14.95
2
24
Marrone, Maddy
12
Middletown North
5:15.37
1
25
Smith, Chelsea
12
Toms River South
5:15.41
3
26
Weiss, Olivia
11
Newton
5:18.47
2
27
Cronk, Megan
11
Red Bank Catholi
5:18.74
2
28
Schlosser, Ally
11
Parsippany
5:19.31
2
29
Remick, Brenna
12
St John Vianney
5:19.61
1
30
Friscia, Megan
11
New Providence
5:23.11
2
31
Petty, Paige
10
Bernards
5:29.77
2
32
Hayes, Niamh
10
Howell
5:34.44
3
33
Walsh, Laura
12
Chatham
5:35.17
2
34
Solow, Sabrina
12
Oak Knoll
5:38.47
1
35
DiGirolamo, Julia
11
Villa Walsh Acad
5:42.65
1
36
Kawatra, Pallavi
10
Trinity Hall
5:53.31
1
37
Sylva, Nia
9
Oak Knoll
6:22.72
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Grisbaum, Epiphany
12
Ocean City
10:45.20
2
2
Glasergreen, Eve
12
North Hunterdon
10:47.44
2
3
Jeffers, Carleen
12
Ridgewood
10:49.91
2
4
Suss, Rachel
11
Metuchen
10:52.72
2
5
Dwyer, Grace
11
Hamilton North -
10:57.33
2
6
Zodl, Lauren
12
Pinelands Region
11:04.54
2
7
Lehnert, Rachel
12
Rumson-Fair Have
11:08.58
2
8
Bendixen, Nina
12
Shawnee
11:08.85
2
9
Thomson, Margaret
12
Randolph
11:18.59
2
10
Condell, Alyssa
10
Timber Creek
11:19.18
2
11
McLaughlin, Erin
12
Voorhees
11:19.45
2
12
Honrath, Nora
10
St John Vianney
11:19.70
1
13
O'Kane, Christine
12
Morristown
11:21.67
2
14
Duncan, Regina
12
North Warren Reg
11:22.37
1
15
Bragen, Katie
10
Point Pleasant B
11:22.73
2
16
Arena, Morgan
12
Shawnee
11:23.20
1
17
Glynn, Caitlin
12
Union Catholic R
11:24.13
1
18
Cary, Emma
12
Morristown
11:26.44
1
19
Hans, Julia
9
Montgomery
11:27.84
1
20
O'Hare, Caitlin
9
Red Bank Catholi
11:33.63
1
21
Miahle, Lou
11
Princeton
11:34.62
2
22
Hoagland, Samantha
12
Colts Neck
11:35.20
1
23
Rauscher, Katie
10
Delsea
11:35.58
1
24
Ortiz, Crystal
9
Hudson Catholic
11:39.32
1
25
Anderson, Hannah
12
Rumson-Fair Have
11:44.48
2
26
Walter, Alex
9
Glen Rock
11:44.65
1
27
Tabbachino, Giavanna
10
Immaculate Heart
11:46.84
1
28
Olson, Brooke
9
Randolph
11:47.90
1
29
Holzbaur, Erin
12
Robbinsville
11:49.53
1
30
Peifer, Olivia
12
Haddonfield Memo
11:52.59
1
31
Flood, Eileen
11
McNair Academic
12:03.95
1
32
Ensley, Sahara
11
Gill Saint Berna
12:05.04
1
33
Satnick, Tara
12
Dwight-Englewood
12:13.44
1
--
Guerra, Julia
11
Indian Hills
DNF
2
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MCLAUGHLIN, SYDNEY
10
Union Catholic R
07.82
nwi
1
2
Bennett, Gabrielle
12
Winslow Township
08.18
nwi
1
3
Schoenauer, Kathryn
11
West Windsor-Pla
08.20
nwi
1
4
McMillan, Aspen
12
South Brunswick
08.25
nwi
1
5
Forbes, Ebony
10
River Dell Regio
08.27
nwi
1
6
Scherer, Elly
11
Randolph
08.31
nwi
1
7
Ike, Chibugo
12
Linden
08.43
nwi
1
8
Herran, Alana
12
Union Catholic R
08.57
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
MCLAUGHLIN, SYDNEY
10
Union Catholic R
07.97
nwi
5
2
Bennett, Gabrielle
12
Winslow Township
08.19
nwi
4
3
McMillan, Aspen
12
South Brunswick
08.32
nwi
1
4
Schoenauer, Kathryn
11
West Windsor-Pla
08.32
nwi
3
5
Scherer, Elly
11
Randolph
08.38
nwi
5
6
Forbes, Ebony
10
River Dell Regio
08.40
nwi
2
7
Ike, Chibugo
12
Linden
08.42
nwi
1
8
Herran, Alana
12
Union Catholic R
08.43
nwi
5
10
Brzozowski, Katherine
12
Ramapo
08.54
nwi
4
10
James, Kelly Anne
12
Weequahic
08.54
nwi
1
9
Edwards, Ashley
12
Northern Burling
08.54
nwi
3
12
Goncerz, Olivia
12
Toms River North
08.57
nwi
2
13
Thomas, Zyjira
South Brunswick
08.69
nwi
1
14
Orleans, Viviane
11
Jonathan Dayton
08.71
nwi
4
15
Murphy, Taylor
12
Bernards
08.72
nwi
1
16
Cox, Talyah
11
Delsea
08.74
nwi
5
17
Cooper, Saborrah
12
Weequahic
08.77
nwi
1
18
Bjorkeson, Isabella
12
Governor Livings
08.78
nwi
3
19
Lyness, Casey
12
Morris Hills
08.79
nwi
2
20
Curry, Mykalah
12
Butler
08.79
nwi
4
21
Jackson, Ebonee
11
John F Kennedy (
08.82
nwi
4
22
Kearney, Destiny
12
Toms River South
08.86
nwi
5
23
Lynch, Dana
12
Hackensack
08.86
nwi
4
24
Davis-Hines, Janiyah
10
Timber Creek
08.92
nwi
4
25
Menyhart, Rosie
12
Paramus Catholic
08.94
nwi
3
26
Morton, Lenaami
10
Camden
09.01
nwi
2
27
Hyatt, Amari
12
Bishop Ahr
09.01
nwi
3
28
Fleming, Danajah
12
Sayreville War M
09.16
nwi
2
29
Cozzarelli, Danielle
12
Whippany Park
09.22
nwi
5
30
Hunt, Kayla
12
BENEDICTINE ACAD
09.30
nwi
5
31
Joseph, Tymia
11
Morris Knolls
09.30
nwi
3
32
Schroeder, Kaitlin
12
Oak Knoll
09.36
nwi
1
33
Penders, Grace
12
Villa Walsh Acad
09.55
nwi
1
34
Germain, Suzenie St.
Linden
09.58
nwi
2
35
Granato, Maria
11
Audubon
09.61
nwi
3
36
Lenten, Erin Van
12
Eastern Christia
09.67
nwi
2
37
Harrington, Alana
12
Villa Walsh Acad
09.67
nwi
2
38
Hull, Brittany
12
Holy Spirit
09.79
nwi
3
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McLaughl
,
Onque-Sh
,
Coverson
,
Herran
Union Catholic R
3:50.32
6
2
Cowan
,
Jordan
,
Reckling
,
Trigg
Columbia
3:56.64
6
3
Pettipaw
,
Staten
,
Storms
,
Topolski
Lenape
3:58.70
6
4
Williams
,
Ahirakwe
,
King
,
Preston
Winslow Township
4:01.51
5
5
Gulama
,
Gulama
,
Casey
,
Rancan
West Windsor-Pla
4:02.32
6
6
Osley
,
McDonald
,
Araque
,
McMillan
South Brunswick
4:02.45
6
7
Ransom
,
Baker
,
Kelly-Mi
,
Lester
Deptford Townshi
4:02.93
5
8
Davis-Hi
,
Davis-Hi
,
Sturdiva
,
Jones
Timber Creek
4:03.18
6
9
Gasser
,
Marine
,
Martinez
,
Odukale
Woodbridge
4:03.39
5
10
Civatte
,
Edwards
,
Voltaire
,
Jackson
Eastern Senior
4:04.00
5
11
Jaeger
,
Cleary
,
Fay
,
Berardo
Hunterdon Centra
4:04.44
5
12
Kelly
,
King
,
Smith
,
Vieira
Hillsborough
4:04.54
4
13
Webster
,
Peeke
,
Dey
,
Ewing
Franklin
4:04.79
5
14
Adams
,
Brzozows
,
Racano
,
McKenna
Ramapo
4:06.01
4
15
Kohaut
,
Osborne
,
Piron
,
Veloso
Summit
4:06.16
3
16
Lytle
,
Decker
,
Chartier
,
Laurence
Southern Regiona
4:06.84
4
17
Menyhart
,
Acosta
,
Sutton
,
Taveras
Paramus Catholic
4:06.90
3
18
Cadet
,
Hunte
,
James
,
Smith
Weequahic
4:07.13
3
19
Creedon
,
Hirsch
,
Regner
,
Baalen
Ridge
4:07.24
4
20
Cooper
,
Heineman
,
Stanford
,
Waller
Kingsway Regiona
4:07.77
4
21
Chant
,
Heineman
,
LeSaint
,
Martin
Seneca
4:08.20
3
22
Williams
,
Hollenba
,
Robinson
,
McGavin
Kent Place
4:08.65
2
23
Hurley
,
Bush
,
Romanovi
,
Fitch
Cranford
4:09.55
3
24
Whaley
,
Edwards
,
Tomasell
,
Muhammad
Oakcrest
4:10.65
3
25
Ashley
,
Ashley
,
Barkley
,
Williams
Verona
4:10.92
2
26
Beaufils
,
Jarolmen
,
Miller
,
Johnson
Absegami
4:10.98
4
27
Quinn
,
DiGiacin
,
Fontalvo
,
McKnight
Hasbrouck Height
4:11.17
2
28
Harding
,
Harding
,
Sellers
,
Peitro
Metuchen
4:12.27
2
29
Kalu
,
Lamby
,
Mickens
,
Smalling
Essex County VoT
4:12.92
2
30
Buck
,
Keller
,
Rymarzow
,
Valiante
Pope John XXIII
4:15.32
1
31
Gibilisc
,
Graham
,
Graham
,
Olaleye
Notre Dame
4:17.62
2
32
Sofronas
,
First
,
Maheras
,
Penders
Villa Walsh Acad
4:23.28
1
33
Ramos
,
Kennedy
,
Gordon
,
Avalos
Monsignor Donova
4:24.08
1
34
Thompson
,
D'Arpino
,
Krauss
,
Schroede
Oak Knoll
4:26.62
1
35
Segrra
,
Dazalma
,
Ukponu
,
Horrobin
BENEDICTINE ACAD
4:33.66
1
36
Watson
,
Trowbrid
,
Desravin
,
Ortiz
Hudson Catholic
4:44.37
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dunbar, Nickolette
11
Whippany Park
47-11.25
(47.00m)
1
2
Molina, Jessica
11
Westwood Regiona
45-09.50
(45.00m)
1
3
Kanaris, Nikolia
11
Northern Valley-
43-02.75
(43.00m)
1
4
Hunter, Ronetta
12
Burlington Towns
42-10.75
(42.00m)
1
5
Wilson, Alyssa
10
Monsignor Donova
42-07.00
(42.00m)
1
6
Mazza, Michelle
12
Ocean Township
41-06.00
(41.00m)
1
7
Berry, Amarys
10
Hackensack
40-10.50
(40.00m)
1
8
Daniels, Cameron
12
Vineland
39-09.25
(39.00m)
1
9
Berry, Ashley
12
Franklin
39-06.50
(39.00m)
1
10
Lebetter, Adia
12
Roselle Catholic
38-10.75
(38.00m)
1
11
Rowland, Helene
12
Madison-Boro
38-10.00
(38.00m)
1
12
Singleton, Najeaya
9
Vineland
38-08.25
(38.00m)
1
13
Jules, Fidele
11
Red Bank Catholi
38-00.00
(38.00m)
1
14
Barsch, Isabel
12
Southern Regiona
37-08.00
(37.00m)
1
15
Johnson, Ciarra
9
Winslow Township
37-01.50
(37.00m)
1
16
Wint, Danea
12
Vineland
36-11.75
(36.00m)
1
17
Eluemunor, Chioma
10
Morris Hills
36-09.50
(36.00m)
1
18
Bock, Stephanie
11
Howell
36-09.00
(36.00m)
1
19
Whitaker, Taylor
12
Union
36-06.50
(36.00m)
1
20
Notarfrancesco, Danielle
10
Jackson Liberty
36-06.00
(36.00m)
1
21
Robinson, Alanna
12
Montclair
36-05.75
(36.00m)
1
22
david, gabbriel davis-
11
Timber Creek
36-05.00
(36.00m)
1
23
Lancaster, Elisia
11
Delsea
36-01.50
(36.00m)
1
24
Rosado, Kayla
11
River Dell Regio
35-11.00
(35.00m)
1
25
Wildermuth, Jordan
11
Jefferson Townsh
35-09.50
(35.00m)
1
26
Nealer, Devon
12
Pitman
35-08.00
(35.00m)
1
27
Matrisciano, Kathyrn
10
Whippany Park
35-05.00
(35.00m)
1
28
Irizarry, Miranda
10
South Brunswick
35-02.50
(35.00m)
1
29
Perez, Victoria
12
Pope John XXIII
35-00.00
(35.00m)
1
30
Bradway, Maddie
11
Ocean City
34-10.00
(34.00m)
1
31
Rambert, Angela
11
Notre Dame
33-08.25
(33.00m)
1
32
Julve, Amanda
12
Bishop Ahr
33-06.00
(33.00m)
1
33
Patterson, Ayanna
12
St Dominic Acad
33-05.25
(33.00m)
1
34
Abbott, Yazmyne
12
Monroe Township
33-05.00
(33.00m)
1
35
Thomas, Taniyah
Penns Grove
32-06.25
(32.00m)
1
36
James, Kelly Anne
12
Weequahic
32-06.00
(32.00m)
1
37
Johnson, Racheal
11
A.L. Johnson
30-02.50
(30.00m)
1
38
Krauss, Kelsea
12
Oak Knoll
28-08.00
(28.00m)
1
39
Henderson, Gemma
11
Villa Walsh Acad
28-04.75
(28.00m)
1
40
Nwankwo, Amanda
11
Hudson Catholic
26-03.50
(26.00m)
1
41
Hellander, Delia
11
Villa Walsh Acad
25-03.50
(25.00m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett, Gabrielle
12
Winslow Township
5-08.00
(5.00m)
1
11
Parcells, Taylor
12
Northern Valley-
5-02.00
(5.00m)
1
12
Buczynski, Caroline
11
A.L. Johnson
5-00.00
(5.00m)
1
12
Mulryne, Kassidy
9
Allentown
5-00.00
(5.00m)
1
12
Bjorkeson, Isabella
12
Governor Livings
5-00.00
(5.00m)
1
12
Freeman, Ryan
12
Summit
5-00.00
(5.00m)
1
12
Smith, Carlee
11
Hamilton - West
5-00.00
(5.00m)
1
12
Bithell, Quinn
11
Lower Cape May R
5-00.00
(5.00m)
1
12
Unger, Sarah
12
Glassboro
5-00.00
(5.00m)
1
12
Nasto, Erica
11
Notre Dame
5-00.00
(5.00m)
1
12
Schneider, Sydney
10
South Brunswick
5-00.00
(5.00m)
1
12
Menyhart, Rosie
12
Paramus Catholic
5-00.00
(5.00m)
1
12
Bauman, Joie
12
Holmdel
5-00.00
(5.00m)
1
12
Hall, Kristen
11
Whippany Park
5-00.00
(5.00m)
1
12
Scott, Tyler
9
Union Catholic R
5-00.00
(5.00m)
1
2
Ibe, Nnenna
12
North Brunswick
5-06.00
(5.00m)
1
3
Taylor, Hannah
11
Montgomery
5-04.00
(5.00m)
1
4
Thorne, Selena
11
Franklin
5-04.00
(5.00m)
1
5
Creedon, Jessica
10
Ridge
5-04.00
(5.00m)
1
6
Hunte, Chevelle
12
Weequahic
5-02.00
(5.00m)
1
7
Starnes, Kai
10
Timber Creek
5-02.00
(5.00m)
1
8
Okada, Miku
10
River Dell Regio
5-02.00
(5.00m)
1
8
Cooper, Destyni
12
Red Bank Regiona
5-02.00
(5.00m)
1
8
Buell, Kelli
9
Toms River North
5-02.00
(5.00m)
1
--
Lenten, Erin Van
12
Eastern Christia
NH
(--)
1
--
Poku, Jada Rae
12
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Jaeger, Kathleen
12
Hunterdon Centra
NH
(--)
1
--
Bethea, Tasha
11
Piscataway
NH
(--)
1
--
Leonard, Sarah
11
Southern Regiona
NH
(--)
1
--
Schroeder, Kaitlin
12
Oak Knoll
NH
(--)
1
--
Bryans, Marissa
10
Mater Dei
NH
(--)
1
--
Benz, Monica
12
Villa Walsh Acad
NH
(--)
1
--
Forteau, Carleisha
12
Secaucus
NH
(--)
1
--
Mattson, Melissa
12
Butler
NH
(--)
1
--
Daniels, Jade
12
Kingsway Regiona
NH
(--)
1
--
Martins, Michelle
12
Jonathan Dayton
NH
(--)
1
--
Swan, Kateryna
10
Haddon Township
NH
(--)
1
--
Fellowes, Samantha
10
Academy Of The H
NH
(--)
1
--
McGavin, Monica
11
Kent Place
NH
(--)
1
--
Meise, Madison
10
Toms River South
NH
(--)
1
--
Fiorentino, Robin
11
Point Pleasant B
NH
(--)
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Langan, Kristina
12
Wayne Hills
12-00.00
(12.00m)
1
2
Rymarzow, Katlyn
12
Pope John XXIII
11-06.00
(11.00m)
1
2
Anderson, Sabrina
12
Hunterdon Centra
11-06.00
(11.00m)
1
4
Dannenbaum, Julia
10
Pingry
11-06.00
(11.00m)
1
5
Benz, Monica
12
Villa Walsh Acad
11-06.00
(11.00m)
1
6
Rozalski, Catherine
12
Queen Of Peace
11-00.00
(11.00m)
1
7
Mszanski, Julia
11
West Morris Mend
11-00.00
(11.00m)
1
7
Leuthner, Gabriella
12
Oak Knoll
11-00.00
(11.00m)
1
9
Heft, Madison
12
Hunterdon Centra
11-00.00
(11.00m)
1
10
Steele, Haley
12
West Milford
10-06.00
(10.00m)
1
10
Muller, Brigette
11
Mahwah
10-06.00
(10.00m)
1
10
Bilali, Lauren
12
Northern Valley-
10-06.00
(10.00m)
1
10
Macco, Nicole
12
Matawan Regional
10-06.00
(10.00m)
1
10
Cortazzo, Sophia
11
Pingry
10-06.00
(10.00m)
1
10
McKay, Kelly
12
Holmdel
10-06.00
(10.00m)
1
10
Yonclas, Keira
11
Holmdel
10-06.00
(10.00m)
1
10
Dykstra, Carley
12
Newton
10-06.00
(10.00m)
1
18
Hecht, Danielle
12
South Brunswick
10-00.00
(10.00m)
1
18
Douglas, Elizabeth
12
West Deptford
10-00.00
(10.00m)
1
18
Cozzarelli, Danielle
12
Whippany Park
10-00.00
(10.00m)
1
18
Kelly, Cara
12
Vernon Township
10-00.00
(10.00m)
1
18
Sirkin, Eliana
11
Millburn
10-00.00
(10.00m)
1
18
Teetsel, Amber
12
Millburn
10-00.00
(10.00m)
1
18
Izzo, Daniella
11
South Brunswick
10-00.00
(10.00m)
1
25
Porambo, Francesca
9
Ridge
9-06.00
(9.00m)
1
25
Weismiller, Julie
11
Immaculate Heart
9-06.00
(9.00m)
1
25
Zhou, Alicia
11
Marlboro
9-06.00
(9.00m)
1
25
Ortiz, Laura
12
Atlantic City
9-06.00
(9.00m)
1
25
Aharoni, Danielle
12
Bernards
9-06.00
(9.00m)
1
25
Braun, Jenna
12
Mahwah
9-06.00
(9.00m)
1
25
Schuler, Julia
12
Toms River East
9-06.00
(9.00m)
1
25
Dikun, Natalie
11
Point Pleasant B
9-06.00
(9.00m)
1
25
Ippolito, Jessica
10
Fair Lawn
9-06.00
(9.00m)
1
--
Russell, Kira
10
Monsignor Donova
NH
(--)
1
--
Hager, Maura
9
Villa Walsh Acad
NH
(--)
1
--
Wilson, Julia
11
New Providence
NH
(--)
1
--
Russo, Gina Dello
11
Whippany Park
NH
(--)
1
--
Grieco, Amanda
11
Union Catholic R
NH
(--)
1
--
Cavett, Nicole
12
South Brunswick
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
702997 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
,
Abraham Clark High Track & Field and Cross Country - Roselle, New Jersey
,
Absegami H S Track & Field and Cross Country - Galloway, New Jersey
,
Academy Of The Holy Angels Track & Field and Cross Country - Demarest, New Jersey
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
2020
1
3
263
2019
1
1
2018
1
3
316
2017
1
1
2016
1
1
242
2015
1
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2
2012
1
1
1
2011
1
1
2010
2
2009
1
1
Show 10 more
Hashtags
#njsiaa
#new-jersey
#state-meet
#indoor-championships
#moc
#meet-of-champions
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!