NY Home
A.net/NY
ArmoryTrack.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
March 5th 2023 Staten Island, New York, United States
Report
Block
5 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (1 articles)
2013 - (2 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (3 articles)
2019 - (1 articles)
2020 - (3 articles)
2023 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2012 Results - New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Feb 25th 2012, 9:28pm
Search
2012 Results - New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Feb 25th 2012, 9:28pm
Comments
New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
- Feb 25, 2012
Toms River, NJ, US
« Filter Results by Team: »
Abraham Clark
Academy Of Saint Elizabeth
Academy Of The Holy Angels
Barnegat
Bayonne
BENEDICTINE ACADEMY
Bergen Catholic
Bergen County Tech
Bernards
Bishop Ahr
Bishop Eustace Prep
Bloomfield
Bordentown Regional
Brick Township
Bridgeton
Bridgewater-Raritan
Buena Regional
Burlington Township
Camden
Cedar Creek
Cedar Grove
Central Newark
Central Regional
Chatham
Cherokee
Cherry Hill East
Christian Brothers Acad
Cinnaminson
Clearview Regional
Clifton
Colts Neck
Columbia
Cranford
Cumberland Regional
Delbarton
Delsea
Deptford Township
Don Bosco Prep
Dumont
Dwight Morrow
Dwight-Englewood
East Brunswick
Eastern Christian
Eastern Senior
Edison
Egg Harbor Township
Emerson
Ewing
Fair Lawn
Franklin
Freehold Boro
Freehold Township
Gateway Regional
Gill Saint Bernards
Glen Ridge
Governor Livingston
Hackensack
Haddon Heights
Haddon Township
Haddonfield Memorial
Hanover Park
Hasbrouck Heights
Highland Regional
Hillsborough
Holmdel
Holy Cross
Holy Spirit
Hopewell Valley Central
Howell
Hudson Catholic
Hunterdon Central
Immaculate Conception
Immaculate Heart
Irvington
Jackson Liberty
Jackson Memorial
Jefferson Township
John F Kennedy (Paterson)
Kent Place
Kingsway Regional
Kinnelon
Lacey Township
Lenape
Livingston
Long Branch
Mahwah
Mainland Regional
Manasquan
Manchester Township
Matawan Regional
Mater Dei
McNair Academic
Metuchen
Middletown North
Middletown South
Midland Park
Millburn
Millville Senior
Monroe Township
Monsignor Donovan
Montclair Kimberley
Montgomery
Montville
Moorestown
Morris Catholic
Morris Hills
Morristown
MOUNT SAINT MARY
Mountain Lakes
Mt Olive
Mt Saint Dominic
Neptune
New Providence
Newark Tech
Newton
North Brunswick Township
North Hunterdon
North Warren Reg
Northern Burlington Regional
Northern Valley-Demarest
Northern Valley-Old Tappan
Notre Dame
Oak Knoll
Oakcrest
Old Bridge
Oratory Prep
Paramus
Paramus Catholic
Park Ridge
Parsippany
Pascack Hills
Pascack Valley
Pemberton
Penns Grove
Pennsauken
Phillipsburg
Pingry
Piscataway
Pleasantville
Point Pleasant Boro
Pope John XXIII
Princeton
Queen Of Peace
Rahway
Ramapo
Ramsey
Randolph
Red Bank Catholic
Ridge
Ridgefield Park
Ridgewood
River Dell Regional
Robbinsville
Roselle Catholic
Rumson-Fair Haven Regional
Sayreville War Memorial
Seneca
Seton Hall Prep
Shawnee
Snyder
South Brunswick
South Plainfield
Southern Regional
Sparta
Spotswood
St Augustine Prep
St Dominic Acad
St John Vianney
St Joseph
St Joseph's
St Peters Prep
St Rose
ST. JOSEPH MONTVALE
Sterling
Summit
Sussex Technical
Teaneck
Timber Creek
Toms River East
Toms River North
Toms River South
Trenton Central
Triton Regional
Union
Union Catholic Reg
Verona
Villa Walsh Academy
Voorhees
Wallkill Valley Reg
Washington Township
Watchung Hills Reg
Weequahic
West Deptford
West Essex Regional
West Morris Central
West Morris Mendham
West Orange
West Windsor-Plainsboro North
West Windsor-Plainsboro South
Westfield
Westwood Regional Sr
Whippany Park
Williamstown
Willingboro
Winslow Township
Woobury
Woodbridge
Woodstown
Men:
55m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x400m
|
Shot
|
HJ
|
PV
Women:
55m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x400m
|
Shot
|
HJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Charles, Darnell
12
Oakcrest
06.46
nwi
1
2
Santiago, Fabian
12
Oakcrest
06.48
nwi
1
3
Morton, Reginald
12
Oakcrest
06.48
nwi
1
4
Averett, Anthony
Woobury
06.54
nwi
1
5
Urschel, Donald
12
East Brunswick
06.58
nwi
1
6
Parker, Tyrone
11
West Windsor-Pla
06.60
nwi
1
7
Miles, Daryian
12
Teaneck
06.61
nwi
1
8
Marcano, Mike
12
Roselle Catholic
06.64
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Morton, Reginald
12
Oakcrest
06.47
nwi
2
2
Santiago, Fabian
12
Oakcrest
06.50
nwi
5
3
Averett, Anthony
Woobury
06.54
nwi
4
4
Parker, Tyrone
11
West Windsor-Pla
06.56
nwi
1
5
Marcano, Mike
12
Roselle Catholic
06.57
nwi
4
6
Urschel, Donald
12
East Brunswick
06.58
nwi
1
7
Charles, Darnell
12
Oakcrest
06.58
nwi
3
8
Miles, Daryian
12
Teaneck
06.58
nwi
4
9
Kahana, Eric
12
Freehold Boro
06.59
nwi
4
10
Lee, Marvin
12
Penns Grove
06.62
nwi
5
11
Jennings, DeAndre
12
Hackensack
06.63
nwi
3
12
Lumsden, Kevon
Dwight Morrow
06.65
nwi
3
13
Jimerson, Jordan
10
Union Catholic R
06.65
nwi
1
14
Hyman, Ishmael
11
St John Vianney
06.66
nwi
2
15
Gordon, Kyle
12
Central Regional
06.67
nwi
5
16
Muse, Jamaad
10
Timber Creek
06.67
nwi
2
17
Eze, Olisa
12
Sayreville War M
06.70
nwi
5
18
Gooden, Slyvester
Newark Tech
06.70
nwi
1
19
Murphy, Mike
10
Governor Livings
06.71
nwi
1
20
Brown, Wellington
12
Union
06.72
nwi
1
21
James, Jamaal
11
Piscataway
06.74
nwi
1
22
Lopez, Jacob
Matawan Regional
06.77
nwi
3
23
Garvin, Jabari
12
ST. JOSEPH MONTV
06.79
nwi
3
24
Howell, Renard
Trenton Central
06.80
nwi
3
25
Jiggetts, Julian
12
Robbinsville
06.82
nwi
4
26
Watson, Pat
12
Weequahic
06.83
nwi
4
27
Rembert, Braeden
12
Union Catholic R
06.85
nwi
4
28
Alston, Sherman
10
ST. JOSEPH MONTV
06.87
nwi
2
29
Okoh, Peter
12
Seton Hall Prep
06.87
nwi
5
30
Mondy, Jarad
12
Manchester Towns
06.87
nwi
5
31
Wimberly, Justin
11
Don Bosco Prep
06.91
nwi
5
32
Costello, Darryl
12
Union Catholic R
06.95
nwi
2
--
Abrams, Mike
12
Williamstown
FS
nwi
2
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bush, Darrell
Woobury
49.11
6
2
Reber, Alex
12
Cherry Hill East
49.58
6
3
Wilson, Jerrel
12
Rahway
49.72
6
4
Urschel, Donald
12
East Brunswick
49.77
6
5
Muhammad, Akmed
12
Oakcrest
49.86
6
6
Hill, Brandon
Trenton Central
49.97
3
7
Hamlett, Timothy
12
Don Bosco Prep
49.98
6
8
Hyman, Ishmael
11
St John Vianney
50.33
4
9
Valley, Dexter
12
West Orange
50.34
4
10
Miles, Daryian
12
Teaneck
50.52
5
11
Johnson, Evan
12
Ewing
50.59
5
12
Jones, Nigel
12
Kingsway Regiona
50.62
4
13
Gibson, Will
11
Hopewell Valley
50.67
5
14
Rapp, Brandon
12
Cherokee
50.72
4
15
Banks, Chris
12
West Windsor-Pla
50.79
4
16
Gainer, Gerrod
10
Central Newark
50.82
5
17
Robbins, Ty Jaye
9
East Brunswick
50.89
3
18
Williams, Zaki
12
Hanover Park
51.08
5
19
Day, Laron
12
Long Branch
51.18
3
20
Hovanec, Robert
12
Watchung Hills R
51.19
5
21
Malespina, John
12
Park Ridge
51.35
3
22
Leto, Alex
9
Old Bridge
51.44
3
23
Dawson, AJ
10
Holy Spirit
51.49
2
24
Jiggetts, Julian
12
Robbinsville
51.51
4
25
Watt, Jaquay
12
Camden
51.72
2
26
Steele, Lucas
11
Pope John XXIII
51.75
1
27
Russell, Marquan
12
Bridgeton
52.27
3
28
Watson, Carl
12
St Joseph
52.35
2
29
McLaughlin, Taylor
9
Union Catholic R
52.50
2
30
Hart, Rob
11
Christian Brothe
52.63
1
31
Pozo, Mike
11
Christian Brothe
53.51
1
--
Brown, Christian
12
Roselle Catholic
DNF
2
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eke, Allen
12
Union Catholic R
1:52.24
1
2
Chavez, AJ
12
West Windsor-Pla
1:52.67
1
3
Mason, Jared
12
West Orange
1:53.33
1
4
Weaver, Lance
12
Piscataway
1:55.22
1
5
Manhertz, Derrell
11
Kingsway Regiona
1:55.56
1
6
Clark, Issac
11
Pleasantville
1:55.62
1
7
Clark, Jacob
11
Pleasantville
1:56.61
1
8
Degnon, Sean
12
Northern Valley-
1:56.67
1
9
Bertoline, Nick
12
Pope John XXIII
1:57.25
1
10
Gala, Bhavin
12
Voorhees
1:57.37
1
11
Staudt, Ross
12
Cherokee
1:57.51
1
12
Viscidy, Drew
12
Cherokee
1:57.81
1
13
Hatchett, Marcus
11
Piscataway
1:58.36
1
14
Gomez, Phillip
11
Glen Ridge
1:58.67
1
15
Eldershaw, Brandon
12
Jackson Memorial
1:59.17
1
16
Steck, Brian
11
Gill Saint Berna
1:59.29
1
17
Scurry, Jerome
12
Bridgeton
1:59.61
1
18
Keller, Mitchell
12
Don Bosco Prep
1:59.79
1
19
gorman, tim
12
Christian Brothe
1:59.82
1
20
Ellis, Travis
11
Morris Hills
1:59.89
1
21
Lacey, Anthony
12
Pope John XXIII
2:00.14
1
22
serrao, kevin
10
Bergen County Te
2:00.21
1
23
Smith, Kevin
11
Westfield
2:00.27
1
24
Gulama, Eddison
11
West Windsor-Pla
2:00.50
1
25
Roberts, Jameer
12
Highland Regiona
2:00.63
1
26
Merrigan, Colin
12
Cherokee
2:00.76
1
27
McCoy, Jalyn
12
Rahway
2:00.94
1
28
Gore, Derek
12
Holy Cross
2:01.77
1
29
Lippert, Conrad
12
Christian Brothe
2:02.29
1
30
Arias, Dagoberto
11
Pleasantville
2:02.68
1
31
Bhalla, Veer
12
West Windsor-Pla
2:03.09
1
32
Gottuso, Sam
12
Rumson-Fair Have
2:03.43
1
33
Evely, Kenny
10
Union Catholic R
2:04.63
1
34
Wood, Stewart
10
Pingry
2:04.85
1
35
Musari, Tai
12
Bordentown Regio
2:05.42
1
36
Myles, Christopher
12
St Rose
2:07.35
1
37
Keller, Ryan
12
Don Bosco Prep
2:07.92
1
38
Dolan, Bill
10
Clearview Region
2:16.46
1
39
Gossett, Kevin
12
Newton
2:16.86
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Malone, Ben
11
Pascack Valley
4:11.66
1
2
Kelly, George
12
Christian Brothe
4:13.49
1
3
Lewandowski, Stephen
12
Mountain Lakes
4:15.58
1
4
Flynn, Steven
12
Edison
4:16.45
1
5
Fogarty, Nick
12
Livingston
4:16.91
1
6
Liberatore, Aaron
11
Christian Brothe
4:18.03
1
7
Tarpey, Dylan
10
Freehold Townshi
4:18.13
1
8
Napolitano, Rob
11
Red Bank Catholi
4:18.28
1
9
Wilson, Shawn
11
Cherokee
4:18.50
1
10
Gooding, Darrel
12
Franklin
4:19.56
1
11
Harper, Jon
12
Phillipsburg
4:19.95
1
12
mcclemens, mike
10
Christian Brothe
4:20.08
1
13
Brakewood, Harrison
12
Voorhees
4:22.99
1
14
Gorman, Gerald
12
West Morris Mend
4:23.91
1
15
Peter, Spinks
11
Pope John XXIII
4:24.07
1
16
Marco, Chris
11
Toms River South
4:24.64
1
17
Morrisey, Kenny
12
Bridgeton
4:24.85
1
18
Riff, Jack
11
West Windsor-Pla
4:25.52
1
19
Rudin, Cooper
11
Bernards
4:25.85
1
20
Summonte, Kevin
11
Freehold Townshi
4:26.85
1
21
Hogarty, Thomas
11
St Joseph's
4:27.36
1
22
Eltringham, Chris
12
Ramsey
4:27.45
1
23
Stone, Robert
10
Millburn
4:27.54
1
24
Corti, James
Wallkill Valley
4:27.64
1
25
Ghizzone, Andrew
10
Union Catholic R
4:27.98
1
26
McCombs, David
12
Columbia
4:28.20
1
27
Boscia, Matt
11
Roselle Catholic
4:29.15
1
28
Pujols, John
12
Hackensack
4:29.84
1
29
Corti, Craig
Wallkill Valley
4:29.96
1
30
McLaughlin, Thomas
12
Egg Harbor Towns
4:30.40
1
31
Andersen, Patrik
9
Gill Saint Berna
4:30.67
1
32
Bucci, Anthony
10
Governor Livings
4:31.25
1
33
Wiener, Alex
12
Northern Valley-
4:33.10
1
34
Rada, Cormac
Oratory Prep
4:36.72
1
35
Carapezza, Nicholas
12
Don Bosco Prep
4:37.47
1
36
McGrainer, Alex
11
Seneca
4:38.85
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ball, Tim
12
Piscataway
9:10.69
1
2
Nelson, Matthew
11
Barnegat
9:15.65
1
3
Costello, Christian
12
Don Bosco Prep
9:20.77
1
4
Bragg, Billy
11
Christian Brothe
9:21.22
1
5
boyle, jack
11
Christian Brothe
9:22.78
1
6
Gibbons, Tyler
12
Ridge
9:27.50
1
7
Costello, Nick
11
Delsea
9:29.27
1
8
Jacobs, Noah
12
Lacey Township
9:29.39
1
9
Mullett, Llam
10
Pingry
9:30.93
1
10
Maine, Steve
10
Highland Regiona
9:31.42
1
11
Sheldon, Daniel
12
West Windsor-Pla
9:33.97
1
12
Herr, Connor
12
Shawnee
9:34.22
1
13
Adamovics, Andy
11
Montgomery
9:34.73
1
14
Vekaria, Jaimin
12
North Hunterdon
9:35.05
1
15
Ratigan, Kevin
12
McNair Academic
9:36.46
1
16
Baisley, Jack
11
Holmdel
9:36.66
1
17
Tucker, Ryan
12
Don Bosco Prep
9:37.76
1
18
Daniels, Jimmy
Sterling
9:38.23
1
19
Habib, Sam
10
Old Bridge
9:38.99
1
20
Cunningham, Eddie
11
West Windsor-Pla
9:40.04
1
21
Levermore, Kyle
10
Don Bosco Prep
9:40.96
1
22
Franklin, Eric
11
Bishop Eustace P
9:41.10
1
23
Leonard, Kyle
11
Washington Towns
9:41.28
1
24
Halla, Greg
11
Haddonfield Memo
9:41.85
1
25
Lee, Danny
12
West Windsor-Pla
9:44.60
1
26
Hatler, Chris
11
Pope John XXIII
9:45.51
1
27
Kenna, Tim
12
Haddon Township
9:46.89
1
28
Sroka, Stephen
12
Bernards
9:54.45
1
29
Spicer, Travis
12
Ridgewood
9:54.64
1
30
bogan, fran
10
Christian Brothe
9:56.40
1
31
Ehmann, Peter
12
West Morris Mend
9:57.78
1
32
Corti, James
Wallkill Valley
9:58.06
1
33
O'Neill, Tom
10
Middletown North
9:58.60
1
34
Malatesta, Anthony
12
Chatham
10:04.06
1
35
Juelis, Paul
12
Mater Dei
10:04.51
1
36
Kip, Sean
11
Roselle Catholic
10:07.85
1
37
Corti, Craig
Wallkill Valley
10:10.09
1
38
Siegal, Derek
10
Union Catholic R
10:15.62
1
39
Barbosa, Christian
11
Union Catholic R
10:34.47
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Collier, Jermaine
Trenton Central
07.19
nwi
1
2
Williams, Isaac
12
Willingboro
07.22
nwi
1
3
Ferguson, Geordan
12
Manchester Towns
07.41
nwi
1
4
Caldwell, Greg
12
West Windsor-Pla
07.42
nwi
1
5
Kahana, Eric
12
Freehold Boro
07.42
nwi
1
6
Bolden-Presley, Jamel
12
Rahway
07.47
nwi
1
7
Holmes, Darius
12
Willingboro
07.49
nwi
1
8
MacNiven, Shane
12
East Brunswick
07.49
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Williams, Isaac
12
Willingboro
07.30
nwi
4
2
Collier, Jermaine
Trenton Central
07.35
nwi
5
3
MacNiven, Shane
12
East Brunswick
07.47
nwi
2
4
Caldwell, Greg
12
West Windsor-Pla
07.47
nwi
3
5
Holmes, Darius
12
Willingboro
07.47
nwi
2
6
Bolden-Presley, Jamel
12
Rahway
07.49
nwi
3
7
Ferguson, Geordan
12
Manchester Towns
07.49
nwi
1
8
Kahana, Eric
12
Freehold Boro
07.58
nwi
1
9
Izegbu, Alex
12
Edison
07.58
nwi
5
10
Kaba, Mike
12
Jackson Memorial
07.69
nwi
5
11
Jones, Mark
11
Hackensack
07.71
nwi
2
12
Asamoah, Wilfred
11
Edison
07.71
nwi
4
13
Taste, Steven
12
Bloomfield
07.73
nwi
3
14
Toliver, Chase
11
Oakcrest
07.74
nwi
2
15
Atilola, Emmanuel
11
Rahway
07.74
nwi
1
16
Guerrero, Chris
10
Governor Livings
07.75
nwi
2
17
Ghizzone, Zach
11
Union Catholic R
07.80
nwi
1
18
Bryan, Marlon
12
Willingboro
07.85
nwi
3
19
Maniglia, Sam
12
Penns Grove
07.88
nwi
5
20
Horton, Hakiem
Trenton Central
07.89
nwi
4
21
Emelle, Mezie
Monroe Township
07.90
nwi
4
22
Biggiani, Greg
12
Shawnee
07.93
nwi
4
23
Thompson, Robert
11
St Joseph
07.93
nwi
5
24
McNulty, Joe
11
St Joseph's
07.97
nwi
4
25
Scott, Christoffe
11
Union Catholic R
07.99
nwi
2
26
Demby, Michael
12
Morris Hills
08.01
nwi
3
27
Gamez, Roland
11
Hasbrouck Height
08.03
nwi
1
28
Wall, Randall
11
St Peters Prep
08.07
nwi
1
29
Dunn, Timothy
12
St Joseph's
08.12
nwi
4
30
Kang, Louis
12
Pascack Hills
08.16
nwi
3
31
Reilly, Jon
11
Pope John XXIII
08.17
nwi
5
32
Wang, Thomas
11
Union Catholic R
08.25
nwi
1
33
Hughes, Leonard
12
Immaculate Conce
08.27
nwi
2
34
Stott, Victor
12
Bishop Eustace P
08.34
nwi
3
35
Travers, Jerome
12
Immaculate Conce
08.38
nwi
2
36
Bruce, Shamir
12
Woodstown
08.42
nwi
5
--
Adkisson, Stephen
12
Oakcrest
FS
nwi
5
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Santiago
,
Veltri
,
Charles
,
Muhammad
Oakcrest
3:20.53
6
2
McDermot
,
Mangini
,
Olsen
,
Rodio
Christian Brothe
3:22.84
6
3
Barry
,
Reber
,
Phillips
,
Pellegri
Cherry Hill East
3:23.12
6
4
Rapp
,
Staudt
,
Viscidy
,
Merrigan
Cherokee
3:23.40
6
5
Jimerson
,
DeAngeli
,
Animasha
,
Eke
Union Catholic R
3:23.96
6
6
Cajuste
,
LaRue
,
Trought
,
Valley
West Orange
3:25.07
5
7
Howell
,
Hill
,
Bailey
,
Collier
Trenton Central
3:25.66
6
8
Urschel
,
Marciant
,
Wood
,
Robbins
East Brunswick
3:26.24
5
9
Daniels
,
Whack
,
Eckett
,
Timberla
Jackson Liberty
3:26.65
5
10
Chavez
,
Pade
,
Reid
,
Gulama
West Windsor-Pla
3:27.46
4
11
Manhertz
,
Jones
,
Waller
,
Moore
Kingsway Regiona
3:27.73
5
12
Caldwell
,
Bhalla
,
Nataraja
,
Banks
West Windsor-Pla
3:27.74
5
13
Lindo
,
Lenartow
,
Ayzenber
,
Aaron
Metuchen
3:28.06
2
14
Simone
,
Murphy
,
Levine
,
Guerrero
Governor Livings
3:28.43
2
15
Day
,
Mendez
,
Gunter
,
Flores
Long Branch
3:28.45
5
16
Kaba
,
Williams
,
Ferretra
,
Rogers
Jackson Memorial
3:28.57
4
17
Holder
,
Hodge
,
Knipper
,
Urban
Randolph
3:28.73
3
18
Balkenho
,
Ashton
,
Porter
,
Floyd
Washington Towns
3:29.46
4
19
Graziano
,
Schutsky
,
Gibson
,
Galiano-
Hopewell Valley
3:29.94
3
20
Lartigue
,
Keller
,
Hamlett
,
Keller
Don Bosco Prep
3:30.33
4
21
Grant
,
Scruggs
,
Noel
,
Jimenez
Columbia
3:30.78
2
22
Muse
,
Johnson
,
Baker
,
Harrity
Timber Creek
3:30.91
3
23
Patterso
,
Quoi
,
Winters
,
Johnson
Ewing
3:31.15
4
24
Barreira
,
Hepworth
,
Santange
,
Williams
Hanover Park
3:31.27
2
25
Steele
,
Wright
,
Thomlins
,
Bertolin
Pope John XXIII
3:32.27
4
26
Cenicola
,
McNamara
,
Spernal
,
Napolita
Red Bank Catholi
3:33.72
2
27
Corsey
,
Underwoo
,
Bernardo
,
Norman
Deptford Townshi
3:34.71
3
28
Morales
,
Gainer
,
Spann
,
Whitaker
Central Newark
3:34.85
1
29
Ellerson
,
Selvaggi
,
Scheurin
,
Lynch
Bergen Catholic
3:35.27
1
30
Dawson
,
Henderso
,
Peyton
,
McCann
Holy Spirit
3:37.31
1
31
Cudeques
,
Shorr
,
Kang
,
Krazit
Pascack Hills
3:37.76
2
32
Barker
,
Reed
,
Lamplugh
,
Wood
Holy Cross
3:38.74
1
33
Rios
,
Moore
,
Howell
,
Bush
Woobury
3:38.80
3
34
McTear
,
Gaydos
,
Livecchi
,
Metrick
Bishop Eustace P
3:39.90
1
35
Odulana
,
Davis
,
Williams
,
Holmes
Willingboro
3:50.52
3
36
Rapp
,
Steck
,
Pelligri
,
Andersen
Gill Saint Berna
3:57.72
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jr, Braheme Days
11
Bridgeton
67-08.75
(20.64m)
1
20
2
Staton, Christopher
12
Franklin
59-01.75
(18.03m)
1
17
3
Mattis, Samuel
12
East Brunswick
56-07.00
(17.25m)
1
16
4
Trumbetti, Andrew
10
Northern Valley-
55-02.75
(16.83m)
1
15
5
Yamoah, Kofi
11
Egg Harbor Towns
55-01.75
(16.81m)
1
14
6
Rivera, Dontaye
12
Pleasantville
54-10.75
(16.73m)
1
13
7
Gallardo, Travis
12
Bayonne
54-00.50
(16.47m)
1
12
8
Fitzpatrick, Curtis
11
Egg Harbor Towns
52-10.50
(16.12m)
1
11
9
koh, matt
12
River Dell Regio
52-08.25
(16.06m)
1
9
10
Ramsey, Mark
11
John F Kennedy (
52-05.25
(15.98m)
1
7
11
Lane, James
12
Morris Hills
51-10.00
(15.80m)
1
6
12
Woods, Robert
12
Seneca
51-00.25
(15.55m)
1
5
13
Foley, Chris
12
St Joseph's
50-02.00
(15.29m)
1
4
14
Ross, Spencer
10
Mahwah
49-06.50
(15.10m)
1
3
15
Kased, Ramy
11
Old Bridge
49-05.50
(15.07m)
1
1.50
15
Wyman, Matthew
12
St Joseph's
49-05.50
(15.07m)
1
1.50
17
Andretta, Troy
11
Kinnelon
49-04.50
(15.05m)
1
18
Zhang, Jerrick
11
West Windsor-Pla
49-01.00
(14.96m)
1
19
Davidson, Marty
12
Union Catholic R
49-00.00
(14.94m)
1
20
Deluise, Dan
12
Hunterdon Centra
48-07.00
(14.81m)
1
21
Connors, Chris
12
Hasbrouck Height
48-04.50
(14.74m)
1
22
Stafurik, Mark
12
Christian Brothe
48-02.50
(14.69m)
1
23
Realbuto, Michael
11
West Essex Regio
48-02.00
(14.68m)
1
24
Bourgeois, Donnyell
12
Hackensack
48-00.25
(14.64m)
1
25
Dickert, Adam
South Brunswick
47-09.75
(14.57m)
1
26
Norman, Hunter
12
Northern Valley-
47-07.00
(14.50m)
1
27
Plummer, James
11
Egg Harbor Towns
47-03.75
(14.42m)
1
28
Dawkins, Dion
12
Rahway
46-07.00
(14.20m)
1
29
Freid, Tommy
12
Union Catholic R
46-04.50
(14.14m)
1
30
Kohles, Glenn
Toms River East
46-00.00
(14.02m)
1
31
Lawler, Robert
12
St Joseph's
45-11.00
(14.00m)
1
32
Seidel, Anthony
11
Hasbrouck Height
45-09.25
(13.95m)
1
33
Kane, Mike
12
Holy Cross
45-01.00
(13.74m)
1
34
Berger, Alex
11
Christian Brothe
43-09.00
(13.34m)
1
35
Green, Chris
11
St John Vianney
43-05.75
(13.25m)
1
36
Conover, Matt
11
Cedar Creek
43-05.50
(13.25m)
1
37
Ali, Zaire
12
Union Catholic R
40-08.50
(12.41m)
1
38
Ivery-Scott, NaQuan
12
Roselle Catholic
40-02.00
(12.24m)
1
39
Kelly, Timothy
Oratory Prep
36-03.00
(11.05m)
1
--
Sanchez, Grant
11
Montville
ND
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
North, Ryan
12
Southern Regiona
6-06.00
(1.98m)
1
2
Dickerson, Antwan
10
Pennsauken
6-06.00
(1.98m)
1
2
Horton, Hakiem
Trenton Central
6-06.00
(1.98m)
1
2
Hester, Harold
12
Manchester Towns
6-06.00
(1.98m)
1
5
Stankus, Michael
12
Hunterdon Centra
6-04.00
(1.93m)
1
5
Grayson, Brandon
12
Timber Creek
6-04.00
(1.93m)
1
7
Love, Justin
Matawan Regional
6-04.00
(1.93m)
1
7
Putman, Dashawn
12
St Peters Prep
6-04.00
(1.93m)
1
7
Vance, AJ
12
Egg Harbor Towns
6-04.00
(1.93m)
1
7
Averett, Anthony
Woobury
6-04.00
(1.93m)
1
11
Costable, Kevin
10
Newton
6-02.00
(1.88m)
1
11
Athias, Jared
11
Cherry Hill East
6-02.00
(1.88m)
1
11
Thompson, Robert
11
St Joseph
6-02.00
(1.88m)
1
11
Williams, Isaac
12
Willingboro
6-02.00
(1.88m)
1
11
Njoku, David
10
Cedar Grove
6-02.00
(1.88m)
1
11
Depaolo, Michael
12
Westfield
6-02.00
(1.88m)
1
11
Pangborn, Johnathan
12
Jackson Liberty
6-02.00
(1.88m)
1
11
Parekh, Amar
Toms River North
6-02.00
(1.88m)
1
11
Maduabum, Michael
12
Seton Hall Prep
6-02.00
(1.88m)
1
11
Dwyer, Eamonn
10
St Peters Prep
6-02.00
(1.88m)
1
11
Jefferson, Daniel
11
Oakcrest
6-02.00
(1.88m)
1
11
Grimes, Alex
12
Timber Creek
6-02.00
(1.88m)
1
11
McIntosh, Xavier
12
Columbia
6-02.00
(1.88m)
1
--
Waldvogel, Ben
12
Spotswood
NH
(--)
1
--
Davis, Kaseem
12
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Larbie, Christian
11
South Brunswick
NH
(--)
1
--
Skelton, Nicholas
11
North Hunterdon
NH
(--)
1
--
Brown, Wellington
12
Union
NH
(--)
1
--
Maldonado, Christian
12
Paramus Catholic
NH
(--)
1
--
Young, Andrew
12
Notre Dame
NH
(--)
1
--
Moran, Joseph
12
Don Bosco Prep
NH
(--)
1
--
johnson, shaquille
12
Roselle Catholic
NH
(--)
1
--
Wang, Thomas
11
Union Catholic R
NH
(--)
1
--
Scott, Christoffe
11
Union Catholic R
NH
(--)
1
--
Gamez, Roland
11
Hasbrouck Height
NH
(--)
1
--
Moore, Melvin
12
Northern Burling
NH
(--)
1
--
Hunter, Craig
11
Robbinsville
NH
(--)
1
--
Dataram, Rakesh
12
Ridgefield Park
NH
(--)
1
--
Dalponte, Jared
11
Oakcrest
NH
(--)
1
--
Kay, Elijah
11
Governor Livings
NH
(--)
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter, Craig
11
Robbinsville
14-06.00
(4.42m)
1
2
Lambert, Colton
12
Howell
14-00.00
(4.27m)
1
3
Voda, Chris
12
Bernards
14-00.00
(4.27m)
1
4
Potter, Ryan
12
North Hunterdon
14-00.00
(4.27m)
1
5
Geider, Eric
11
Northern Valley-
13-06.00
(4.11m)
1
6
Winters, Zach
12
Shawnee
13-06.00
(4.11m)
1
6
Morris, Bryan
12
Christian Brothe
13-06.00
(4.11m)
1
8
Eckett, Nicholas
11
Jackson Liberty
13-06.00
(4.11m)
1
9
Albanese, Alex
11
Ramsey
13-06.00
(4.11m)
1
9
Zampetti, Louie
12
Hunterdon Centra
13-06.00
(4.11m)
1
11
Johnson, Skylar
12
Point Pleasant B
13-00.00
(3.96m)
1
11
Fitzpatrick, Tyler
12
Morris Hills
13-00.00
(3.96m)
1
11
Necky, Michael
12
Eastern Senior
13-00.00
(3.96m)
1
11
Felice, Steven
12
Midland Park
13-00.00
(3.96m)
1
11
Gemino, Nicholas
12
Burlington Towns
13-00.00
(3.96m)
1
11
Rizzo, Neil
12
Highland Regiona
13-00.00
(3.96m)
1
11
Davidson, Josh
12
Eastern Christia
13-00.00
(3.96m)
1
18
Wengert, Billy
12
Delsea
12-06.00
(3.81m)
1
18
Hill, Dan
12
Hunterdon Centra
12-06.00
(3.81m)
1
18
Forte, Christopher
12
Morristown
12-06.00
(3.81m)
1
18
Keener, Brandon
12
Delsea
12-06.00
(3.81m)
1
18
Lynch, Pat
10
Cranford
12-06.00
(3.81m)
1
--
Stark, Evan
12
St Augustine Pre
NH
(--)
1
--
Hughes, Ryan
12
Gateway Regional
NH
(--)
1
--
Catalano, Anthony
11
Westwood Regiona
NH
(--)
1
--
Reed, David
12
Delbarton
NH
(--)
1
--
Bruce, Shamir
12
Woodstown
NH
(--)
1
--
Perez, Eliot
12
Central Regional
NH
(--)
1
--
Costantino, Kevin
12
Dumont
NH
(--)
1
--
Valeo, Tyler
Toms River North
NH
(--)
1
--
Gerber, James
12
South Plainfield
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bisiolu, Haisha
09
Union
07.12
nwi
1
2
Hartsfield, Amari
12
Sayreville War M
07.14
nwi
1
3
Johnson, Annie
12
Shawnee
07.14
nwi
1
4
Davis, Kaitlyn
12
North Brunswick
07.15
nwi
1
5
Mackey, Miranda
12
Hopewell Valley
07.29
nwi
1
6
Jensen, Samantha
11
Central Regional
07.34
nwi
1
7
Smith, Devin
12
Pope John XXIII
07.40
nwi
1
8
Smith, Jordan
12
Paramus Catholic
07.48
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hartsfield, Amari
12
Sayreville War M
07.13
nwi
3
2
Johnson, Annie
12
Shawnee
07.13
nwi
4
3
Bisiolu, Haisha
09
Union
07.19
nwi
5
4
Smith, Jordan
12
Paramus Catholic
07.21
nwi
2
5
Davis, Kaitlyn
12
North Brunswick
07.22
nwi
1
6
Mackey, Miranda
12
Hopewell Valley
07.25
nwi
1
7
Smith, Devin
12
Pope John XXIII
07.31
nwi
4
8
Jensen, Samantha
11
Central Regional
07.32
nwi
5
10
Jackson, Whitney
12
Columbia
07.33
nwi
4
9
Rizio, Julia
12
Montville
07.33
nwi
2
11
Allen, Caleah
12
Williamstown
07.34
nwi
2
12
Harrison, Angela
12
Paramus Catholic
07.37
nwi
5
13
Earle, Hallie
12
Montclair Kimber
07.38
nwi
1
14
Ransome, Denesha
10
Irvington
07.40
nwi
1
15
Duncan, Julie
9
Shawnee
07.41
nwi
4
16
Williams, Shailah
11
Pemberton
07.42
nwi
5
17
Wheeler, Bryell
12
Princeton
07.47
nwi
2
18
Garrett, Nabiya
9
Egg Harbor Towns
07.49
nwi
5
19
Setnitzky, Brianna
12
Pascack Hills
07.49
nwi
3
20
coutrney, aaliyah
Willingboro
07.49
nwi
4
21
Saunders, Bria
10
Parsippany
07.50
nwi
1
22
Morris-Bullock, Myana
11
Robbinsville
07.52
nwi
3
23
Dowe, Faleesha
10
Penns Grove
07.54
nwi
1
24
Harrison, Alexis
12
Monsignor Donova
07.56
nwi
3
25
Gatson, Kenya
11
Columbia
07.57
nwi
3
26
Whitman, Juliana
12
Colts Neck
07.57
nwi
2
26
Ulrich, Kristen
12
MOUNT SAINT MARY
07.57
nwi
5
28
Roberts, Miranda
12
Washington Towns
07.59
nwi
5
29
Beauliere, Imani
10
Union Catholic R
07.65
nwi
5
30
Medd, Taylor
9
Villa Walsh Acad
07.69
nwi
2
31
Valmon, Zhane
9
Manchester Towns
07.70
nwi
4
32
Holt, Marshae
12
Immaculate Conce
07.76
nwi
4
33
Evans, Marissa
9
Morris Catholic
07.76
nwi
3
34
Price, Susannah
10
St Rose
07.94
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Baker, Olivia
10
Columbia
56.31
4
2
Edobi, Jennifer
10
Union
56.94
4
3
Candelaria, Nichole
Newark Tech
57.05
4
4
McMullin, Meghan
12
Red Bank Catholi
57.75
4
5
Silvestri, Jen
12
Sparta
57.91
3
6
Gillespie, Sarah
12
West Morris Mend
57.98
4
7
Hamilton, Ginasia
12
Trenton Central
58.00
3
8
Orji, Keturah
10
Mt Olive
58.25
4
9
Nkenke, Mirabel
12
Immaculate Conce
58.30
3
10
Woodards, Ashley
12
Delsea
58.63
3
11
Harvey, Morgan
10
North Hunterdon
58.93
2
12
Osley, Alicia
12
South Brunswick
59.06
3
13
Pash, Jen
12
Immaculate Heart
59.35
1
14
Evans, Marissa
9
Morris Catholic
59.44
2
15
Miazga, Monika
12
Clifton
59.82
3
16
Spann, Morgan
12
McNair Academic
59.84
1
17
Hinton, Maya
10
Columbia
1:00.07
2
18
Carson, Emily
11
Haddonfield Memo
1:00.62
1
19
Cowan, Emily
Academy Of Saint
1:01.19
1
20
Kobolak, Amaris
11
Cinnaminson
1:01.64
2
21
Ardire, Julianna
12
Bishop Eustace P
1:02.02
2
22
Herran, Alana
9
Mt Saint Dominic
1:02.14
1
23
Ajala, Aderinsola
12
Piscataway
1:02.21
2
24
Javier, Bobbie
12
Dwight-Englewood
1:02.75
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Duffey, Emmy
12
Lenape
2:15.12
1
2
Fields, Ashlynn
12
Mt Saint Dominic
2:15.94
1
3
Kendall, Kali
11
Snyder
2:16.59
1
4
Vodopia, Katherine
12
Hunterdon Centra
2:16.84
1
5
Ashley, Julia
9
Verona
2:17.16
1
6
McCurdy, Kathleen
12
Mt Saint Dominic
2:17.60
1
7
Mazzi, Celine
10
Delsea
2:17.66
1
8
Bellaran, Lindsey
12
Red Bank Catholi
2:17.67
1
9
McCarthy, Shannon
12
Rumson-Fair Have
2:17.88
1
10
Quintana, Laura
11
Bernards
2:18.58
1
11
Connelly, Tara
10
St John Vianney
2:18.65
1
12
Budd, Samantha
12
West Deptford
2:18.77
1
13
Sabbers, Cecilia
12
St Dominic Acad
2:20.20
1
14
Thaler, Victoria
10
Millville Senior
2:20.31
1
15
DiLandro, Deann
10
Ramapo
2:20.33
1
16
Lipuma, Christina
12
West Windsor-Pla
2:20.36
1
17
Flynn, Bridget
10
Holy Spirit
2:20.50
1
18
Squirini, Alexa
11
Toms River East
2:20.50
1
19
Wright, Jess
12
Cherokee
2:20.75
1
20
Springsteadah, Brianna
12
Millville Senior
2:21.27
1
21
Coleman, Imani
10
Columbia
2:21.93
1
22
Bonnet, Carly
9
Haddonfield Memo
2:22.41
1
23
Roberts, Lauren
10
Haddonfield Memo
2:22.50
1
24
Klein, Dana
10
Gill Saint Berna
2:23.03
1
25
Rojas, Nicole
10
MOUNT SAINT MARY
2:23.18
1
26
Higgins, Calleigh
10
Pope John XXIII
2:23.34
1
27
Bozzi, Meredith
12
Ridge
2:23.96
1
28
Landis, Taylor
12
Middletown South
2:24.82
1
29
McGee, Emily
10
Lenape
2:25.09
1
30
Sloezen, Gabriela
12
Westwood Regiona
2:27.19
1
31
Counts, Simone
10
West Windsor-Pla
2:27.69
1
32
Whitley, Amber
11
Morristown
2:28.87
1
33
Benoit, Alexandra
10
Gill Saint Berna
2:29.98
1
34
Julia, DeSpirito
10
Shawnee
2:32.05
1
35
O'Driscoll, Kelsey
12
Mt Saint Dominic
2:34.27
1
36
Wilson, Brietta
10
Neptune
2:37.30
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marzano, Liana
12
Red Bank Catholi
4:58.38
1
2
Ruskan, Marisa
11
Bridgewater-Rari
5:00.25
1
3
DiSomma, Claudia
11
Sparta
5:01.81
1
4
Piano, Cayla Del
12
South Brunswick
5:02.57
1
5
Leavitt, Danielle
10
Lacey Township
5:02.76
1
6
Ocasio, Natalia
11
Lenape
5:03.16
1
7
Christ, Rachel
11
Rumson-Fair Have
5:04.31
1
8
Kane, Lindsey
9
Washington Towns
5:04.81
1
9
Keller, Tess
12
Pope John XXIII
5:06.93
1
10
Franklin, Camille
9
Lenape
5:07.01
1
11
Thompson, Courtney
10
St John Vianney
5:07.52
1
12
Wolfe, Caroline
12
Hanover Park
5:08.80
1
13
Applegate, Molly
11
Toms River South
5:10.59
1
14
Kelly, Courtney
12
Bishop Eustace P
5:11.78
1
15
Cochrane, Kylene
10
West Morris Cent
5:11.99
1
16
Feerst, Brianna
Point Pleasant B
5:12.90
1
17
Warner, Marin
9
Holmdel
5:13.33
1
18
Oyama, Carlysa
10
West Essex Regio
5:13.68
1
19
Chandler, Sarah
11
Hopewell Valley
5:14.64
1
20
Pagano, Catherine`
9
Ridgewood
5:14.73
1
21
Niedrach, Kristen
12
Shawnee
5:15.01
1
22
McDaniels, Courtney
11
Haddon Heights
5:15.15
1
23
Wojtech, Zoe
11
Bernards
5:15.62
1
24
Hanley, Tara
12
Chatham
5:15.89
1
25
Belmont, Rachel
10
Bishop Ahr
5:16.54
1
26
Davidson, Caroline
12
Ridgewood
5:21.20
1
27
Chrysanthopoulus, Kassi
11
Red Bank Catholi
5:34.62
1
28
Leszcynski, Lisa
12
Robbinsville
5:40.98
1
29
Harris, Shayla
10
Kent Place
5:55.56
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Giordano, Dana
12
Bernards
10:24.73
1
2
Barry, Mackenzie
10
West Morris Mend
10:27.25
1
3
Lacy, Megan
12
Cherokee
10:31.06
1
4
Kellner, Caroline
12
West Windsor-Pla
10:36.33
1
5
Iacone, Dina
12
Washington Towns
10:46.11
1
6
Bischof, Holly
12
Bishop Eustace P
10:47.81
1
7
Seel, Abby
11
West Morris Mend
10:49.03
1
8
Richter, Colette
11
Mountain Lakes
10:49.40
1
9
Modde, Clarissa
10
Voorhees
11:00.30
1
10
Smith, Jillian
11
Southern Regiona
11:00.84
1
11
Cooper, Lennon
11
Holmdel
11:01.59
1
12
Quinn, Sarah
12
Gill Saint Berna
11:03.76
1
13
Kelly, Shannon
12
Livingston
11:05.22
1
14
Gensib, Ellysa
12
Princeton
11:06.96
1
15
Corbosiero, Amanda
10
Mt Saint Dominic
11:08.61
1
16
Carle, Ashley
Jackson Memorial
11:12.41
1
17
Cady, Alexandra
12
Hillsborough
11:15.32
1
18
Cody, Jenna
12
Princeton
11:15.50
1
19
Weiner, Arielle
12
Colts Neck
11:19.45
1
20
O'Halloran, Karah
11
Toms River North
11:27.33
1
21
Poccia, Nina
12
Pope John XXIII
11:27.80
1
22
Workman, Sarah
9
Mt Saint Dominic
11:31.31
1
23
Salvatore, Jennifer
10
North Brunswick
11:31.40
1
24
Oyama, Carlysa
10
West Essex Regio
11:31.70
1
25
McCurry, Allison
Sussex Technical
11:32.30
1
26
Carney, Shannon
11
Voorhees
11:33.27
1
27
Leib, Kate
12
Pingry
11:34.10
1
28
Carney, Caelainn
12
Ridge
11:34.83
1
29
Bains, Sabina
12
Ridge
11:35.12
1
30
Strysko, Ashley
11
Academy Of The H
11:35.26
1
31
Haskins, Caroline
9
Mt Saint Dominic
11:40.50
1
32
Harsch, Carole
9
Randolph
11:42.27
1
33
Gibson, Brittany
09
McNair Academic
11:43.17
1
34
Duncan, Regina
9
North Warren Reg
11:46.19
1
35
Byrne, MaryKate
12
Red Bank Catholi
12:05.90
1
--
Quinn, Emily
11
Gill Saint Berna
DNF
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McNeil, Stey'ce
12
Winslow Township
07.94
nwi
1
2
Jensen, Samantha
11
Central Regional
08.10
nwi
1
3
Ransome, Dashana
12
Irvington
08.17
nwi
1
4
Dziekonska, Patrycja
10
West Windsor-Pla
08.17
nwi
1
5
James, Kaprice
11
Abraham Clark
08.17
nwi
1
6
Delgado, Danielle
10
Franklin
08.32
nwi
1
7
Amankwah, Gifty
Newark Tech
08.33
nwi
1
8
McLaughlin, Morgan
12
Union Catholic R
08.34
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McNeil, Stey'ce
12
Winslow Township
08.06
nwi
5
2
Ransome, Dashana
12
Irvington
08.18
nwi
1
3
Jensen, Samantha
11
Central Regional
08.20
nwi
4
4
McLaughlin, Morgan
12
Union Catholic R
08.27
nwi
3
5
Delgado, Danielle
10
Franklin
08.28
nwi
2
6
Dziekonska, Patrycja
10
West Windsor-Pla
08.30
nwi
3
7
Amankwah, Gifty
Newark Tech
08.31
nwi
2
8
James, Kaprice
11
Abraham Clark
08.36
nwi
1
9
Leyrer, Helena
12
Buena Regional
08.46
nwi
2
10
Chadwick, Daria
12
Summit
08.52
nwi
2
11
Rodriguez, Samantha
12
Southern Regiona
08.54
nwi
5
12
Schnarr, Rayanna
12
Franklin
08.54
nwi
4
13
Jacob, Ennica
12
Union
08.57
nwi
3
14
Price, Jackie
12
Brick Township
08.58
nwi
1
15
Cimino, Alexandra
11
Westwood Regiona
08.60
nwi
2
16
Barnes, Aliya
West Orange
08.63
nwi
4
17
Olsen, Andrea
11
Buena Regional
08.70
nwi
1
18
Amsterdam, Iana
Newark Tech
08.71
nwi
5
19
Blaber, Olivia
11
Haddonfield Memo
08.71
nwi
5
20
Wilkerson, Shaya
12
Lenape
08.72
nwi
3
21
Ayinde, Fatimat
11
Union
08.73
nwi
3
22
Lobaton, Karen
12
Parsippany
08.78
nwi
3
23
Rodriguez, Ruby
12
Pleasantville
08.80
nwi
4
24
Alexander, Sabrina
10
Notre Dame
08.80
nwi
4
25
Ramirez, Emely
11
Buena Regional
08.94
nwi
4
26
Read, Michaela
12
Manasquan
09.00
nwi
5
27
Hitscherich, Alanna
10
Pope John XXIII
09.04
nwi
1
28
Dabrowski, Claudia
10
Monsignor Donova
09.13
nwi
2
29
Leitch, Shellasia
11
Weequahic
09.32
nwi
5
30
Naphor, Dina
10
Pope John XXIII
09.40
nwi
5
31
Hill, Jessica
10
Hudson Catholic
09.55
nwi
4
32
Hudson, Alyssia
12
BENEDICTINE ACAD
09.58
nwi
1
33
Hyatt, Amari
9
Mt Saint Dominic
09.73
nwi
3
34
Evans, Marissa
9
Morris Catholic
09.89
nwi
2
35
Endres, Maddy
10
Villa Walsh Acad
10.10
nwi
1
36
Leneveu, Dana
10
Villa Walsh Acad
10.23
nwi
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Richards
,
Hinton
,
Williams
,
Winston
Columbia
3:57.35
7
2
O'Brien
,
Gallaghe
,
McIntyre
,
Smith
Pope John XXIII
3:58.33
7
3
Duffey
,
Heras
,
Thompson
,
Duffey
Lenape
3:59.19
7
4
Edobi
,
Francois
,
Jacob
,
Bisiolu
Union
3:59.96
7
5
Cross
,
Robinson
,
Oguledo
,
McNeil
Winslow Township
4:00.91
7
6
Osuntuyi
,
Worrell
,
Dey
,
Delgado
Franklin
4:02.43
6
7
Ramirez
,
Sturts
,
Olsen
,
Leyrer
Buena Regional
4:02.73
6
8
DiSomma
,
Cappetta
,
Mead
,
Silvestr
Sparta
4:02.75
7
9
McMillan
,
Lekht
,
Piano
,
Osley
South Brunswick
4:03.27
6
10
Pollastr
,
Nwachukw
,
Allen
,
Ellis
Williamstown
4:04.07
5
11
Woodards
,
Mazzi
,
Jackson
,
Barbaro
Delsea
4:04.34
4
12
Jenkins
,
Gerald
,
Brand
,
Champion
Egg Harbor Towns
4:04.75
5
13
Fasano
,
Bianchi
,
Cimino
,
Sloezen
Westwood Regiona
4:04.96
5
14
Davis
,
Thaler
,
Springst
,
Rumph
Millville Senior
4:05.37
6
15
Savarino
,
Spadola
,
Morrison
,
Bracher
Freehold Townshi
4:05.39
5
16
Nimoh
,
Tavalare
,
Warren
,
Orji
Mt Olive
4:06.43
4
17
Cooper
,
Hagstoz
,
Dautruch
,
Waller
Kingsway Regiona
4:06.94
5
18
Ransome
,
Cox
,
Connell
,
Cancel
Irvington
4:07.13
4
19
Webb
,
Redl
,
Calabria
,
Vernon
Ramsey
4:08.28
3
20
Kostecky
,
McGurl
,
Bellin
,
Geiger
Rumson-Fair Have
4:08.47
3
21
Jensen
,
Kroon
,
Buhagiar
,
Hubbard
Central Regional
4:09.03
4
22
Papili
,
Tonnesen
,
Medenbac
,
Gillespi
West Morris Mend
4:09.06
6
23
Rodrigue
,
Martinez
,
Prevard
,
Evans
Pleasantville
4:10.28
3
24
McMullin
,
Bellaran
,
Marzano
,
Roussell
Red Bank Catholi
4:12.04
3
25
Fernande
,
Garcia
,
Groce
,
Keim
Kent Place
4:15.41
3
26
Jarvis
,
McDuell
,
Dalzell
,
Flynn
Holy Spirit
4:15.48
2
27
Parlavec
,
Mihalik
,
Hyatt
,
Herran
Mt Saint Dominic
4:15.72
1
28
Uhunwang
,
Frett
,
Jones
,
Cooper
Weequahic
4:16.01
5
29
Feury
,
Pallito
,
Larkin
,
Robertso
Villa Walsh Acad
4:16.31
1
30
Reddy
,
Butrico
,
Advokat
,
McCORMIC
Pingry
4:16.32
2
31
Petruch
,
Ivanicki
,
Wold
,
Zamarra
Colts Neck
4:16.49
6
32
Pash
,
Feldman
,
Spataro
,
Czuj
Immaculate Heart
4:17.46
3
33
Zaidel
,
Benoit
,
Kogut
,
Klein
Gill Saint Berna
4:19.85
1
34
Rojas
,
Regnault
,
Sovany
,
Ulrich
MOUNT SAINT MARY
4:20.97
2
35
Carson
,
Bonnet
,
Roberts
,
Baccare
Haddonfield Memo
4:24.08
4
36
Scanlon
,
Williams
,
Reager
,
Alexande
Notre Dame
4:26.05
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Picciallo, Theresa
12
Immaculate Heart
47-08.00
(14.53m)
1
20
2
McKenna, Andrea
12
St John Vianney
39-07.00
(12.07m)
1
17
3
Kennedy, Alexis
12
Millville Senior
39-02.00
(11.94m)
1
16
4
Wasdyke, Carrie
11
Jefferson Townsh
38-10.00
(11.84m)
1
15
5
Johnston, Katherine
12
Haddonfield Memo
38-02.75
(11.65m)
1
14
6
Fadiga, Miriam
12
West Windsor-Pla
38-01.00
(11.61m)
1
13
7
Perez, Pariszea
Jackson Memorial
36-06.75
(11.14m)
1
12
8
Underwood, Essence
Newark Tech
36-05.50
(11.11m)
1
11
9
Weeks, Katie
10
Monsignor Donova
36-04.50
(11.09m)
1
9
10
Copeland, Chandler
10
Manchester Towns
36-02.00
(11.02m)
1
7
11
Talmadge, Sarah
12
Mt Saint Dominic
36-00.25
(10.98m)
1
6
12
Martin, Taylor
11
Hackensack
35-10.50
(10.93m)
1
5
13
Alfaro, Kimberly
12
Toms River South
35-09.50
(10.91m)
1
4
14
Okieme, Tiffany
12
Middletown South
35-08.25
(10.88m)
1
3
15
Canty, Ashley
12
Pleasantville
35-05.25
(10.80m)
1
2
16
Thurbur, Carli
11
West Morris Cent
35-03.25
(10.75m)
1
1
17
Reuveni, Jessica
12
Paramus
35-02.00
(10.72m)
1
18
Daniels, Tara
11
Kingsway Regiona
35-00.00
(10.67m)
1
19
Segers, Kamyra
Bridgeton
34-10.50
(10.63m)
1
20
Cedano, Irene
11
Hasbrouck Height
34-08.25
(10.57m)
1
21
Abiola, Christina
10
Franklin
34-07.00
(10.54m)
1
22
Oh, Laura
12
River Dell Regio
34-05.00
(10.49m)
1
23
Igwe, Chinwe
11
West Orange
34-04.75
(10.48m)
1
24
Lopez, Lisbeth
12
Randolph
34-04.25
(10.47m)
1
25
Taitel, Sam
12
Morris Hills
34-02.00
(10.41m)
1
26
lewis, janaya
12
Irvington
33-11.25
(10.34m)
1
27
Jones, Samone
Bridgeton
33-11.00
(10.34m)
1
27
Saal, Lauren
12
Howell
33-11.00
(10.34m)
1
29
Whalen, Caitlin
11
North Hunterdon
33-01.50
(10.10m)
1
30
Sesink-Clee, Lisa
11
Academy Of The H
33-00.75
(10.08m)
1
31
Rasbury, Zenobia
12
Bishop Ahr
32-08.50
(9.97m)
1
32
Glover, Raina
12
Mt Saint Dominic
31-04.75
(9.57m)
1
33
Julve, Amanda
9
Bishop Ahr
29-08.00
(9.04m)
1
34
Parlavecchio, Erica
12
Hanover Park
29-02.50
(8.90m)
1
35
Serafini, Maria
10
Mt Saint Dominic
28-06.50
(8.70m)
1
36
Harris, Yosmeen
9
Roselle Catholic
27-02.50
(8.29m)
1
37
Catanzaro, Laura
12
Mater Dei
26-03.00
(8.00m)
1
38
Cagnassola, Claire
11
Oak Knoll
24-03.50
(7.40m)
1
--
Palandino, Page
12
Washington Towns
ND
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wright-Harmon, Kyaira
12
Franklin
5-08.00
(1.73m)
1
20
2
Jancewicz, Noel
11
Robbinsville
5-08.00
(1.73m)
1
17
3
Read, Michaela
12
Manasquan
5-04.00
(1.63m)
1
15
3
Wardle, Elly
12
Toms River South
5-04.00
(1.63m)
1
15
3
Terrell, Alicia
11
Timber Creek
5-04.00
(1.63m)
1
15
6
Herrmann, Erica
12
Haddonfield Memo
5-04.00
(1.63m)
1
13
7
Wilkerson, Shaya
12
Lenape
5-04.00
(1.63m)
1
12
8
Chadwick, Daria
12
Summit
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Lightfoot, Shekinah
12
Cumberland Regio
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Njoku, Gladys
12
Cedar Grove
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Hamlet, Katherine
12
Eastern Senior
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Goense, Kelly
12
Governor Livings
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Kobolak, Amaris
11
Cinnaminson
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Brown, Paige
11
West Windsor-Pla
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Harris, Keyanna
12
Kent Place
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Ras, Nicole
11
Middletown North
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
8
Harrison, Alexis
12
Monsignor Donova
5-02.00
(1.57m)
1
4.80
18
Ohlson, Dana
12
Southern Regiona
5-00.00
(1.52m)
1
18
Singleton, Brionna
Newark Tech
5-00.00
(1.52m)
1
18
Jankowski, Erin
12
Pope John XXIII
5-00.00
(1.52m)
1
18
Aneiros, Nicole
12
New Providence
5-00.00
(1.52m)
1
18
McAlister, Natalie
Newark Tech
5-00.00
(1.52m)
1
18
Kleber, Maggie
12
Southern Regiona
5-00.00
(1.52m)
1
18
Weil, Lindsey
12
Middletown South
5-00.00
(1.52m)
1
18
Rodriguez, Samantha
12
Southern Regiona
5-00.00
(1.52m)
1
18
Price, Joy
Matawan Regional
5-00.00
(1.52m)
1
18
Meyer, Meredith
11
Hopewell Valley
5-00.00
(1.52m)
1
--
Larson, Eva
11
Mt Saint Dominic
NH
(--)
1
--
Sporer, Melissa
11
Roselle Catholic
NH
(--)
1
--
Coakley, McKenna
11
Woodbridge
NH
(--)
1
--
Sesink-Clee, Lisa
11
Academy Of The H
NH
(--)
1
--
Childress, Jasmine
12
Kingsway Regiona
NH
(--)
1
--
Skotnicki, Katie
10
Haddon Heights
NH
(--)
1
--
Romulus, Vanessa
10
Notre Dame
NH
(--)
1
--
Holder, Jasmine
12
Union Catholic R
NH
(--)
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vaughan, Chelsea
12
Southern Regiona
12-06.00
(3.81m)
1
20
2
Sabatino, Marlena
10
Hillsborough
12-00.00
(3.66m)
1
17
3
Knabe, Erin
12
Voorhees
11-06.00
(3.51m)
1
16
4
Shipley, Emily
12
Hillsborough
11-06.00
(3.51m)
1
15
5
Elder, Alexandra
11
Moorestown
11-00.00
(3.35m)
1
14
6
Fluet, Angel
10
Pingry
11-00.00
(3.35m)
1
13
7
Edler, Carolyn
12
Mahwah
11-00.00
(3.35m)
1
12
8
DeVita, Mimi
11
Ridgewood
11-00.00
(3.35m)
1
10
8
Isaacson, Sara
Matawan Regional
11-00.00
(3.35m)
1
10
10
Masters, Monet
12
Howell
10-06.00
(3.20m)
1
5
10
Ross-Trevor, Lyndsi
10
Montclair Kimber
10-06.00
(3.20m)
1
5
10
Placentra, Dana
11
Montclair Kimber
10-06.00
(3.20m)
1
5
10
Davidian, Madeline
10
Montgomery
10-06.00
(3.20m)
1
5
10
Ehrlich, Tess
12
Livingston
10-06.00
(3.20m)
1
5
15
Gambuti, Megan
10
Ramapo
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
15
Roberts, Miranda
12
Washington Towns
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
15
Rewick, Lexi
12
Morris Hills
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
15
Masterson, Tracey
12
Mainland Regiona
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
15
Gao, Michelle
11
West Windsor-Pla
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
15
Rozalski, Catherine
9
Queen Of Peace
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
15
Rozalski, Michele
11
Queen Of Peace
10-00.00
(3.05m)
1
0.42
22
Piccinich, Nicole
11
Emerson
9-06.00
(2.90m)
1
22
Jin, Rebecca
11
West Windsor-Pla
9-06.00
(2.90m)
1
22
Rettig, Jackie
12
Morris Hills
9-06.00
(2.90m)
1
22
Kavalerchik, Anne
11
Fair Lawn
9-06.00
(2.90m)
1
22
Dabrowski, Claudia
10
Monsignor Donova
9-06.00
(2.90m)
1
22
Wilson, Brette
11
North Hunterdon
9-06.00
(2.90m)
1
22
Whitmire, Brook
12
Triton Regional
9-06.00
(2.90m)
1
--
DeLuca, Kimberly
10
Mt Saint Dominic
NH
(--)
1
--
Sarao, Nicole
10
Pope John XXIII
NH
(--)
1
--
Miller, Natalie
10
Immaculate Heart
NH
(--)
1
--
Burns, Samantha
11
Southern Regiona
NH
(--)
1
--
Intilli, Samantha
12
Verona
NH
(--)
1
--
Vassallo, Alyssa
12
Whippany Park
NH
(--)
1
--
Brown, lexi
11
Delsea
NH
(--)
1
--
Macco, Nicole
Matawan Regional
NH
(--)
1
--
Harvey, Cassidy
11
Bernards
NH
(--)
1
--
Schiksnis, Erin
11
Montgomery
NH
(--)
1
--
Granato, Ashley
11
Whippany Park
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#njsiaa
#new
#jersey
#state
#indoor
#track
#championships
#moc
#meet-of
#champions
1010 shares:
New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
,
Abraham Clark High Track & Field and Cross Country - Roselle, New Jersey
,
Academy Of Saint Elizabeth Track & Field and Cross Country - Convent Station, New Jersey
,
Academy Of The Holy Angels Track & Field and Cross Country - Demarest, New Jersey
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for New Jersey NJSIAA Indoor Meet of Champions
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
2020
1
3
263
2019
1
1
2018
1
3
316
2017
1
1
2016
1
1
242
2015
1
1
1
2014
1
1
2013
1
1
2
2012
1
1
1
2011
1
1
2010
2
2009
1
1
Show 10 more
Hashtags
#njsiaa
#new
#jersey
#state
#indoor
#track
#championships
#moc
#meet-of
#champions
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!